comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yükselişi Aykut Kocaman'ı şaşırtmadı

16 Aralık 2017, Cumartesi 09:55
Fenerbahçe'nin yükselişi Aykut Kocaman'ı şaşırtmadı

Fenerbahçe'nin aldığı art arda galibiyetler ve zirvenin ortağı haline gelmesi spor basınında sürpriz olarak değerlendirilse de Aykut Kocaman'ı şaşırtmadı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'de aldığı art arda 4 galibiyet sonrasında lider Galatasaray ile arasındaki puan farkını 3'e düşürdü ve 3. sırada yer aldı. Bu durum çoklarına göre sürpriz olarak yorumlansa da Aykut Kocaman ve ekibi bunu bekliyordu.

"RAKİPLERDEN İYİYDİK"
Milliyet'in haberine göre Osmanlıspor maçı sonrası oynanan dört lig maçını kazanıp zirveye ortak olan Fenerbahçe'nin bu performansı teknik heyeti şaşırtmadı.

Sarı-lacivertlilerin son haftalardaki performansı sürpriz olarak değerlendirilse de teknik heyet bu sonuçları olağan karşıladı. Aykut Kocaman ve ekibi tam olarak hazır olmadıkları maçlarda bile aslında bugünkü durumun sinyallerinin verildiğini ifade etti. Başakşehir, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş gibi zorlu maçlarda rakibin oyun olarak bileğinin büküldüğü belirtildi.

KAYIPLAR BEKLENİYORDU AMA...

Osmanlıspor maçına kadar zorlu mücadelelere çıkacaklarını bilen teknik heyet burada puan kayıpları bekliyordu. Ancak kayıplar bireysel hataların fazlalığı sebebiyle tahminlerden çok fazla oldu. İlk yarının ortalarından sonra oyunun oturması, takımın uyum sorunun atlatması ve fiziksel kapasitenin artmasıyla sonuçların daha rahat geleceği fikri hakimdi.

Teknik heyet tarafından son haftalardaki sonuçların sürpriz olarak değerlendirilmemesinin temel sebeplerinden biri de zorlu maçlardaki oyunun yanısıra fikstür oldu. Sarı-lacivert lilerin fikstürü ilk yarının ortalarından itiba ren rahatlamaya başladı. Zorlu maçların geride kalması ve kağıt üzerinde daha rahat mücadelelerin kalması da bu çıkışta etkiliydi.

Fenerbahçe ile ilgili tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Futbolda son 24 saatte yaşanan gelişmeler FutbolArena haber turunda.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.