comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin Youtube hesabı Avrupa'ya damga vurdu

01 Şubat 2019, Cuma 21:04
Fenerbahçe'nin Youtube hesabı Avrupa'ya damga vurdu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Youtube hesabından transferleri açıklama projesi sonuç verdi. Fenerbahçe'nin Youtube hesabı Ocak ayında Avrupa sıralamasına damga vurdu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Ocak ayında yeni transferlerimizi Youtube hesabımızdan duyuracağız" açıklamasını hayata geçirmiş ve sarı lacivertli kulübün kanalı abone patlaması yaşamıştı. Yayınlayanan Ocak ayı verilerine göre Fenerbahçe ve Galatasaray, Youtube'da Avrupa'nın dev kulüpleri ile yarıştı.


 

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Youtube izlenme sayıları


Deportes Finanzas sitesinin analizine göre Ocak ayında Fenerbahçe, Youtube'da en fazla izlenmeye sahip olan 25 Avrupa kulübü arasında 11. sıranın sahibi oldu. 4 milyon 180 bin görütülenme elde eden Fenerbahçe, bu kategoride Dortmund ve Chelsea gibi kulüplerin önünde yer aldı.
Öte yandan Galatasaray ise bu sıralamada 16. sıraya yerleşerek Fenerbahçe ile beraber Türkiye adına önemli bir dijital başarıya imza attı. 

Yayınlanan raporlarda Ağustos ayından itibaren 463 bin barajını geçemeyen Fenerbahçe'nin Ocak ayında yaşadığı patlamaya dikkat çekildi. Yeni transferlerini Youtube'dan açıklayan Fenerbahçe, izlenme sayısını Ocak ayında neredeyse 10 katına çıkardı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)