comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yıldızı Mathieu Valbuena, Süper Lig'e büyük geldi

11 Ekim 2017, Çarşamba 18:25
Fenerbahçe'nin yıldızı Mathieu Valbuena, Süper Lig'e büyük geldi

Fenerbahçe'nin atom karıncası Mathieu Valbuena performansıyla Süper Lig'e bir boy büyük geldi. Valbuena bir çok alanda zirvede yer aldı.

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe, Süper Lig'in ilk 7 haftasında istediği sonuçlar alamazken, sarı lacivertlilerin Fransız yıldızı ise beklentilerin üzerine çıktı. Mathieu Valbuena bir çok alanda Süper Lig'in zirvesinde yer alıyor.


Valbuena'nın en iyi olduğu istatistikler


Süper Lig'in 2017-2018 sezonunda ilk 7 haftasında Opta'nın hazırladığı istatistiklere baktığımızda bir çok istatistiğin zirvesinde Mathieu Valbuena ismini görüyoruz. 

ANAHTAR PAS
Süper Lig'de geride kalan 7 haftada 21 kez ile en çok anahtar pas atan futbolcu Valbuena olurken, en çok adam geçen 3 oyuncu da Valbune oldu.

ADAM GEÇME

Valbuena'dan daha çok adam geçen isimlerden Vagner Love, dripling denemelerinde 23 kez adam geçip 16 kez top kaybı yaparken, Trezeguet 21 kez adam geçip 21 kez de top kaybetti. Valbuena'dan ise dripling sırasında top kapmak oldukça zor. Yıldız oyuncu 16 kez ile en çok adam geçen 3. oyuncu olurken dripling denemelerinde sadece 6 kez başarısız oldu.

İSABETLİ ORTA

Valbuena isabetli orta konusunda da ligin zirvesinde yıldız oyuncu 18 isabetli orta yaparken, 37 isabetsiz orta yaptı. Valbeuna'yı Belhanda takip ederken Galatasaray'ın yeni 10 numarası da 17 isabetli 29 isabetsiz orta yaptı. 

Caner Erkin 16 isabetli orta ile 3. sırada yer alırken, üç büyüklerde en çok isabetli orta yapan üç oyuncu şöyleydi... 

Quaresma 42 isabetsiz - 12 isabetli
Belhanda 29 isabetsiz - 17 isabetli
Valbuena 37 isabetsiz - 18 isabetli 

Belhanda, Valbuena, Caner Erkin gibi oyuncuların ortaları ile övülen Quaresma'dan ilk 7 hafta itibariyle daha isabetli orta kesebildiğini görüyoruz. 

İSABETLİ KORNER

Öte yandan Valbuena isabetli korner konusunda da 2. sırada. 20 kez ile zirvede Belhanda yer alırken onu 13 isabetli korner ile Valbuena takip etti. 

EN ÇOK FAUL YAPILAN OYUNCU

Öte yandan Valbuena Süper Lig'de ilk 7 haftada tam 29 kez faule maruz kaldı ve en çok faul yapılan futbolcu oldu.
Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.