comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni transferi Dirar hakkında Fransız gazeteciden çarpıcı sözler! "Bu özelliği iyi değil..."

18 Haziran 2017, Pazar 19:49
Fenerbahçe'nin yeni transferi Dirar hakkında Fransız gazeteciden çarpıcı sözler!

Fenerbahçe'nin yeni transferi Nabil Dirar nasıl bir futbolcu? Faslı oyuncuyu Fransız spor yazarı Mathieu Margureitte değerlendirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Monaco'dan transfer ettiği Nabil Dirar'ın yeni sezonda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu. Monaco'da geçtiğimiz sezon Eylül ayında en iyi 5 Afrikalı futbolcu arasında ilk 3'e giren Faslı futbolcunun Fenerbahçe'ye transferi hakkında Fransız futbol sistesi FootMercato'dan spor yazarı Matthieu Margueritte çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Dirar'ın ortalamanın üzerinde bir futbolcu olduğunu söyleyen Mathieu Margueritte'nin'nin yorumları şu şekilde:


Fenerbahçe'nin yeni transferi Dirar nasıl bir oyuncu?


Fenerbahçe'nin, Monaco'dan transfer ettiği ve 3+1 yıllık anlaşma sağladığı futbolcu Nabil Dirar'ı Fransız spor yazarı Mathhieu Margueritte değerlendirdi. İşte Fransız spor yazarının yorumlarından önemli kesitler:

"ORTALAMANIN ÜZERİNDE"
"Dirar için asla kötü bir oyuncu diyemem. Çok yönlü bir isim. Savunma özelliği de ağır basıyor. Gerçekten bu anlamda başarılı bir isim. Ancak hücum olarak düşünüyorsanız çok etkili değil. Zira esas mevkisi, takıma faydalı olduğu yer sağ kanat. Sağ bekte de oynayabilir. Bu özelliği ile Fenerbahçe taraftarlarını ve hocasını memnun edeceğini düşünüyorum."

"MONACO'DA KENDİNİ İSPATLADI"
"Dirar uzun yıllar Monaco'da oynadı. Tam 6 yıl. Kendisini ispat etti. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde önemli bir tecrübe edindi ve burada iyi maçlar çıkardı. Ben Türkiye'deki kariyerinde de başarılı olacağını ve önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Monaco'da biraz daha alternatif pozisyonundaydı ama Fenerbahçe'de başrolde olacaktır. Çünkü çok yönlü bir futbolcu olması Dirar'ın en önemli özelliğidir."

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"