comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni transferi Allahyar Sayyadmanesh'i tanıyalım

24 Mayıs 2019, Cuma 00:38
Fenerbahçe'nin yeni transferi Allahyar Sayyadmanesh'i tanıyalım

Fenerbahçe'nin yeni transferi Allahyar Sayyadmanesh'i yakından tanıyalım. İranlı genç forvetin hayatını babası anlatırken, Allahyar Sayyadmanesh'in birkaç yıl önce Galatasaray ve Başakşehir'in transfer gündeminde olduğunu söyledi. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'nin transfer ettiği ve her konuda anlaşmaya vardığı Allahyar Sayyadmanesh yeni sezonda sarı lacivertlilerin formasını giyecek. Peki Allahyar Sayyadmanesh kimdir? İranlı genç forvetin futbol hayatını babası anlattı. 

"OĞLUMU GÜREŞÇİ YAPMAK İSTEDİM"
Oğlumu güreşçi yapmak istedim. Ancak kendisi bana futbolu çok seviyorum dedi. Her çocuk futbolu sever. Israr ettik ama o futbola aşık olduğunu söyledi. Bir gün onu izlemeye karar verdim. Gerçekten çok iyi bir futbolcu olduğunu fark ettim. Arash'ta 4-5 yıl oynadı. O zamanlar 10 yaşaltı takımında oynuyordu. Gerçekten çok yetenekliydi. 

"SAİPA TAKIMINDAN AYRILDI ÇÜNKÜ KOŞULLAR ÇOK KÖTÜYDÜ"

Saipa takımındayken 16 yaşındaydı fakat burada hiçbir imkan yoktu. Gençlere inanmadılar. Söylenen koşulların hiçbiri yerine getirilmedi. Gençlere de güven verilmeyince ayrılmaya karar verdi. Oysa çocukken Saipa taraftarıydı. 

"GALATASARAY'A TRANSFER OLACAKTI. BAŞAKŞEHİR DE İZLİYORDU"

Galatasaray'a transferi söz konusuydu. Devir işlemleri sona ermişti. Ancak Avrupa yasaları gereği 18 yaşaltı çocukların aileleriyle birlikte yaşamaları gerekiyordu. Reşit değildi ve yasalar gereği bu transfer gerçekleşmedi. O sırada Başakşehir de ilgileniyordu. 


 

Allahyar Sayyadmanesh kimdir? Allahyar Sayyadmanesh transfermarkt

 

Allahyar Sayyadmanesh transfermarkt bilgileri


Allahyar Sayyadmanesh 17 yaşında ve santrfor mevkinde forma giyiyor. Allahyar Sayyadmanesh 1.82 bnoyunda. Allahyar Sayyadmanesh şu anda İran'ın İstiklal takımıdna oynuyor. Daha önce İran'ın Padideh ve Saipa U19 takımlarında forma giyen genç futbolcu, bu sezon tüm kulvarlarda çıktığı 17 maçta 821 dakika sahada kalırken, 2 gol attı ve 2 asist yaptı. 

GUARDIAN POTANSİYELİ YÜKSEK GENÇLER ARASINDA GÖSTERDİ

İranlı forvet Allahyar Sayyadmanesh, yakın zaman önce İngiliz basınında Guardian tarafından potansiyeli yüksek 60 genç futbolcu arasında gösterildi. Guardian, İranlı forvet Allahyar Sayyadmanesh'i gelecekte yükselen bir değer olarak gösterirken, Allahyar Sayyadmanesh'in önümüzdeki sezondan itibaren Fenerbahçe'de forma giyeceği ve transferde her konuda anlaşma sağlandığı İran yerel basınında duyuruldu. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"