comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç'tan tarihi fark

03 Haziran 2018, Pazar 19:13
Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç'tan tarihi fark

Fenerbahçe Kulübü'nde yapılan seçimin ardından 37. başkan Ali Koç oldu. Aziz Yıldırım ile girdiği seçimi kazanan Ali Koç, oy sayma işleminin ardından Fenerbahçe taraftarlarını selamladı ve gelen tebrikleri kabul etti. 

FutbolArena - Fenerbahçe yeni başkanı Ali Koç oldu. Ali Koç, 3 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşen kongrede kongre üyelerinin oylarıyla birlikte Fenerbahçe Kulübü'nün yeni başkanı oldu. 
Ali Koç saat 17:44'ten itibaren oy sayma işleminin başlamasıyla birlikte sandıkların büyük bölümünde üstün çıkan Ali Koç, Fenerbahçe'nin 37. başkanı oldu. Ali Koç sandıkların bulunduğu alanda oy sayma işleminin başladığı andan itibaren oy sayma işlemini yerinden takip etti. Saat 19:00 itibariyle ise Ali Koç'un üstünlüğü haberini duyan Fenerbahçe taraftarları büyük bir coşkuyla "Ali Koç Başkan Fenerbahçe şampiyon" tezahüratları yaparken, Ali Koç Fenerbahçe taraftarlarını selamladıktan sonra kürsüye çıktı ve Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Ali Koç'u tebrik etti.


Ali Koç kaç oy farkla başkan seçildi?


Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulu'nda alınan toplam oy sayıları şu şekilde neticelendi;
Ali Koç : 16092
Aziz Yıldırım: 4644
 

Ali Koç kimdir?


İş hayatına 1990'da American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı ile başlamış, 1992-1994 yılları arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda Analist olarak çalışmıştır. 1997 yılında Koç Holding Stratejik Planlama Grubu bünyesinde Yeni İş Geliştirme Koordinatörü olarak göreve başlamış, 2010 yılına kadar Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı, Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanlığı gibi üst düzey görevlerde bulunmuştur. 30 Ocak 2008'den bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, Şubat 2016'dan bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir. 1997 yılından bu yana Ford Otosan Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ali Koç, 10 Aralık 2012 tarihinde Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Ali Koç, aynı zamanda Ark İnşaat, Bilkom, Digital Panorama, Koç Bilgi ve Savunma Teknolojileri, Koç Finansal Hizmetler, Koç Sistem, Koçtaş, Otokar, Otokoç, Setur ve Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerine ek olarak, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için, URAK - Ulusal Rekabet Araştırmaları Derneği'nde Başkan,  Endeavor Derneği'nde Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK'de Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD'da Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Harvard Üniversitesi, Bank of America ve CFR'da Global Danışma Kurulu Üyesidir.


 

Ali Koç'un yönetim kurulu listesinde kimler olacak? (Ali Koç'un yönetimi 2018)


Ali Koç'un yönetim listesinde yer alan isimler de belli oldu. Ali Koç yönetimine aldığı isimlerle de dikkat çekti. Ali Koç'un yönetim listesinde TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ismi öne çıktı. Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç'un listesinde yer alan isimler de belli oldu.

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin,Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komşuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan.
 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)