comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yedek kulübesi bir takıma bedel!

13 Mart 2018, Salı 11:01

Fenerbahçe, Yeni Malatyaspor'u deplasmanda 2-0 mağlup ederken yedek kulübesi adeta yıldızlar geçidi gibiydi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Yeni Malatyaspor'u 2-0 geçmeyi bildi. Sarı-Lacivertli ekibin bu mücadele yedek kulübesi dikkat çekti.
 

Fenerbahçe'nin yedek kulübesinin piyasa değeri


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'ın ilk 11'de tercih etmediği oyuncular arasında Valbuena, Soldado, İsla gibi yıldız isimlerin olması yedek kulübesinin değerini arttırdı.

Fanatik'in haberine göre, Mathieu Valbuena, Roberto Soldado, Mauricio Isla, Carlos Kameni, Luis Neto ve Mehmet Ekici gibi sezon başında büyük umutlarla alınan oyuncuların yanı sıra Alper Potuk da yedekte kalmayı sürdürdü. Transfermarkt verilerine göre yedek kalan ve uluslararası anlamda da tanınırlığı yüksek bu isimlerin toplam piyasa değeri ise Alper Potuk ile beraber 20 milyon euro olarak görülüyor.
 

Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe Aykut Kocaman'ın basın toplantısı


"MUTLAK KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇTI"
Maçtan evvel söylediğimizin üstüne bir şey ilave etmenin anlamı yok. Üst üste 2 yenilginin ardından üst gruptan ayrılma maçı olarak görünüyordu. Dolayısıyla mutlak kazanma ihtiyacımız her şeyden çok daha fazla öne çıkan duygu ve düşünceydi. Maçı da bu şekilde oynadık. 

"OYUNA KUVVETLİ BAŞLAYAMADIK"

Maçla ilgili 1-2 cümle etmek gerekirse, istediğimiz kuvvetle başlayamadık. Burada son 2 haftanın getirdiği yükün yanı sıra, aynı zamanda son derece düzenli ve organize rakip vardı karşımızda. Topun kullanımını daha iyi yaptılar. Dolayısıyla kuvvetli başlayamadık maça. İlerleyen dakikalarda oyunu rakip sahaya itmeye başladık. Korner golüyle biraz daha rahatladık. 

"GALATASARAY'I YENERSEK..."

İkinci yarı topun mülkiyetini elimizde tutmak istedik. Ancak rakip de direkt topla oynamaya başladılar. Mağlubiyetin sıkıntısıyla beraber ileri çıkmaya başladılar. Set oyunundan ziyade hızlı ataklar yapmak zorunda kaldık. Çok net 2-3 pozisyona girdik. Rakibin o baskısından kazanmayı yakalayacak farkı yakalamak için pozisyonlara girdik. : Galatasaray'ı sahamızda yenmeyi başarırsak, istediğimiz yere çıkmak için bir şans daha gelmiş olacak. 

"BİZİM MAÇ KAZANMAMIZ KOLAY DEĞİL"

İsmini zikretmeden söylüyorum. Tekrar yineliyorum. Bizim maç kazanmamız kolay değil. Bunu bir kez daha gördük."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.