comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yalanlayıp transfer ettiği futbolcular! Sırada Eto'o mu var?

24 Temmuz 2017, Pazartesi 01:45
Fenerbahçe'nin yalanlayıp transfer ettiği futbolcular! Sırada Eto'o mu var?

Fenerbahçe'de Samuel Eto'o transferinin önce yalanlanıp, daha sonra da bu haberin resmi internet sitesinden kaldırılması akıllarda soru işareti bıraktı. İşte Fenerbahçe'nin önce yalanlayıp, sonra transfer ettiği futbolcular. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe Transfer gündeminde hareketli saatler yaşanıyor! Sarı Lacivertlilerin resmi internet sitesinden Eto'o'nun transfer edileceğine yönelik haberler yalanladıktan bir süre sonra kaldırıldı. Kulübün bu tavrı akıllarda soru işareti bırakırken, yakın tarihte Fenerbahçe'nin önce yalanlayıp, sonra KAP'a bildirdiği transferler arasında Tümer Metin, Mehmet Topuz, Roberto Carlos, Alper Potuk, Ortega, Volkan Şen gibi önemli isimler yer alıyor. 
 

Fenerbahçe'de Mehmet Topuz transfer haberleri


Fenerbahçe'nin şüphesiz Türk futbol tarihinde en fazla konuşulan transferlerinin başında Mehmet Topuz yer alıyor. 2009 yılında Beşiktaş'ın da istediği ve hatta siyah beyazlı formayla görüntülenen Mehmet Topuz'u Kayserispor'dan kadrosuna katan sarı lacivertliler, resmi internet sitesinden uzun süre bu transferi yalanlamıştı. 

AÇIKLAMA:
'Mehmet Topuz'un Fenerbahçe ile anlaştığı, bizim bu transferi 5 milyon Avro karşılığı onayladığımız haberleri tamamen asılsız. Kayserispor yönetimi, Fenerbahçe yönetimi ile bu konuda hiçbir görüşme yapmamıştır. Fenerbahçe yönetiminden bu konuda bize herhangi bir teklif gelmemiş, bir rakam teklif edilmemiştir. Mehmet Topuz'un transferiyle ilgili olarak Fenerbahçe yönetimi ile hiçbir görüşmemiz olmamıştır. Bu tür asılsız haberler geçen yıl da sürekli üretilmiştir.''

 

Fenerbahçe'de Alper Potuk transfer haberleri


Fenerbahçe'nin yakın tarihte yalanlayıp daha sonra KAP'a bildirdiği bir diğer transfer de Alper Potuk oldu. 

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe 2013 yılında Eskişehirspor'dan transfer ettiği Alper Potuk için önce resmi internet sitesinden yalanlamaya yönelik bir açıklama girmişti. Fenerbahçe resmi internet sitesinden Alper Potuk'la ilgili o dönem yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

"Son günlerde yazılı ve görsel medyada yer alan, Eskişehirsporlu oyuncu Alper Potuk'un kulübümüze transfer olacağı yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Alper Potuk, gelecek sezona dair transfer planlamamız ve çalışmalarımız dahilinde yer almamaktadır."

 

Fenerbahçe'de Roberto Carlos transfer haberleri


Fenerbahçe'nin Türk futbol tarihine damga vuran transferlerinden Roberto Carlos'un gelişi de Türkiye'de o dönem büyük yankı uyandırmıştı. 2007 yılında Fenerbahçe'ye gelen ve 2010'un sonunda ayrılan Brezilyalı yıldızın transfer edileceği yönündeki haberler de resmi internet sitesinden yalanlanmasına rağmen daha sonradan KAP'a bildirildi. 

AÇIKLAMA:
Bugünkü Fotomaç Gazetesi'nde yer alan “Fener'in B Planı Hazır, Roberto Carlos” başlıklı haber yalandır.

Kulübümüzün hali hazırda teknik direktörü Dirk Advocaat olup, konuyla ilgili başka bir tasarruf ve plan bulunmamaktadır. Dolayısıyla bahse konu haberde yer alan isimler, iddialar ve dedikodular hayal ürünüdür.


FENERBAHÇE'DEN ORTEGA TRANSFERİNE YALANLAMA!

Fenerbahçe'de 2002/03 sezonunda forma giyen Arjantinli eski futbolcu Ariel Ortega hakkında transfer edilmeden önce çıkan haberler yalanlanmıştı. Kulüpten yapılan resmi açıklamada,  Ariel Ortega'yı transfer etmek isteyen Arjantin'in Newell kulübü, Fenerbahçe ile bu oyuncunun bonservisi konusunda prensip anlaşmasına vardı." şeklindeki haberlerin doğru olmadığı belirtilerek, "Futbolcu Ariel Ortega ile ilgili olarak, böyle bir girişim ve bizim tarafımızdan  kabul görmüş bir teklif yoktur. Spor kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi. 

VOLKAN ŞEN DE YALANLANDI!

Fenerbahçe hatırlanacağı üzere 2015 yılında Bursaspor'dan Ozan Tufan ve Fernandao ile birlikte Volkan Şen'i de transfer etmişti. Ancak Volkan Şen'in transferi öncesinde resmi internet sitesinden basında çıkan haberler yalanlanmış, bir süre sonra ise KAP bildirimi gelmişti. 

VALBUENA 1 SENE ÖNCE YALANLANDI!

Fenerbahçe'nin bu sezon başında kadrosuna kattığı Valbuena ise geçtiğimiz yıl yine sarı lacivertlilerin gündemine gelmişti. Sarı Lacivertli takım o dönem resmi internet sitesinden Fransız futbolcu dahil olmak üzere basında geçen isimler Quitero, Yunus Mallı, Dudu ve Fabian'ın transfer edileceği yönündeki haberleri yalanlamıştı. TÜMER METİN'İN BEŞİKTAŞ'TAN FENERBAHÇE'YE TRANSFERİ!

Yine Türk futbol tarihine geçen transferlerden biri de Beşiktaş'ta forma giydikten sonra Fenerbahçe'ye imza atan ve uzun süredir siyah beyazlı taraftarların tepkisini çeken Tümer Metin. Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe yönetimi o sezon resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Tümer Metin haberlerini yalanlamıştı. 

AÇIKLAMA!

"Bugün bazı gazetelerin spor sayfalarında, Beşiktaşlı futbolcu Tümer Metin'in Fenerbahçe'ye transfer edileceği yönünde haberler yer almıştır. Bu haberler gerçekleri yansıtmadığı gibi, adı geçen oyuncu ile ne yurt dışında, ne de yurt içinde transfer konusunda hiçbir görüşme yapılmamıştır."

 

Fenerbahçe Eto'o'yu transfer ediyor mu?


Fenerbahçe'de Volkan Şen, Ortega, Alper Potuk, Mehmet Topuz ve Roberto Carlos örneği yaşandıktan sonra Eto'o'nun yalanlanması ve daha sonra akıllarda soru işareti bıraktı. Yakın tarihte yaşanan bu örneklerin ardından kamuoyunda ve taraftarlar arasında acaba Eto'o Fenerrbahçe'ye mi geliyor sorusu sorulmaya başlandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!