comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin UEFA'daki kozu; Acıbadem

09 Mart 2018, Cuma 14:53

Fenerbahçe yönetimi, UEFA ile yaptığı toplantıda önemli bir gelir kaynağını yetkililere gösterdi. Toplantıda Acıbadem ile yapılan sponsorluk anlaşması öne çıkarıldı.

FutbolArena - Fenerbahçe yönetimi FFP kriterleriyle derde girmemek açısından önemli bir toplantı yapma kararı aldı. UEFA ile görüşme gerçekleştiren Fenerbahçe yönetimi, önemli bir gelir kalemi sundu.
 

Fenerbahçe, UEFA ile ne görüşme yaptı?


İsviçre'ye giden Fenerbahçe yönetimi, Finansal Fair Play anlaşması hakkında bir rapor sundu. Anlaşmaya göre bu sene zararı 10 milyon Euro'ya çekmek zorunda olan sarı laciverliler, artan maliyetler ve kur farkı nedeniyle hedefe ulaşılmasının zor olduğunu savundu. UEFA ile bir araya gelen Fenerbahçe yetkilileri, sunulan raporun ardından cevabı beklemeye başladı.

ACIBADEM OLUMLU ETKİ YAPTI
Fenerbahçe yönetiminin UEFA ile yaptığı toplantının ayrıntısı ise belli oldu. Fenerbahçe'nin UEFA ile gerçekleştirdiği FFP görüşmesinde, Acıbadem ile yapılan sponsorluktan gelecek gelir ek olarak gösterildi. Bu gelirin, yapılan görüşmeye olumlu etki edeceği belirtildi.

CEFERİN NELER DEMİŞTİ?

Avrupa'da 2016 yılı itibarıyla en fazla borcu olan ilk 20 kulüp içinde 3 Türk temsilcisinin yer alıyor. UEFA tarafından yayımlanan raporu değerlendiren Başkan Aleksander Ceferin, "UEFA Finansal Fair Play çerçevesinde kulüplerin finansal durumları incelenmeye devam ediyor. Türk kulüplerinin de finansal durumunu biliyoruz. UEFA'nın ilgili birimleri gereken adımları atıyor." diye konuşmuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.