comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin transferi Osayi Samuel İstanbul'da

26 Ocak 2021, Salı 10:34
Fenerbahçe'nin transferi Osayi Samuel İstanbul'da

Fenerbahçe'nin transferde anlaşma sağladığı Osayi Samuel, İstanbul'a geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken 4,5 yıllık anlaşma sağlanan Osayi Samuel, İstanbul'a geldi. Bu sabaha karşı Türkiye'ye gelen genç futbolcunun sağlık kontrollerinin ardından 4,5 yıllık sözleşmeye imza atacağı kaydedildi.

İstanbul'a iniş yapan Bright Osayi-Samuel, Fenerbahçe TV'ye açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'de oynamak kendisi için büyük bir meydan okuma olacağını ifade eden Samuel, “Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte sahaya çıkmak, takıma faydalı olabilmek için sabırsızlanıyorum. Fenerbahçe hakkında konuşmak gerekirse, taraftarların takımımızı çok tutkulu bir şekilde desteklediklerini biliyorum. Fenerbahçe büyük bir kulüp. transfer sürecimin başından itibaren taraftarlar, sosyal medya hesaplarıma hoş geldin mesajları göndererek destek oldular. Büyük kulüplerde oyuncuların üzerinde baskı olur. Ben de baskı altında oynamayı severim. Bu yüzden sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum” dedi.
"MESUT ÖZİL İLE BİRLİKTE OYNAMAK BÜYÜK ONUR"

Dünya yıldızı Mesut Özil ile beraber oynayacak olmasıyla ilgili de konuşan Samuel, “Genç oyuncular için büyük yıldızlarla birlikte oynamak önemli bir şanstır. Mesut Özil gibi bir oyuncuyla birlikte oynama şansını elde etmek benim için büyük bir onur. Gençken onu izliyordum, şimdi ise onunla aynı sahada antrenman yapıp, birlikte aynı takımda oynayacağım. Benim ise yapmam gereken çok çalışıp, onun tecrübelerinden yararlanmak olacak” ifadelerini kullandı.

"TARAFTARLARI MUTLU EDECEĞİM"

Fenerbahçe taraftarına seslenen Osayi-Samuel, “Meydan okumaları severim. Bundan dolayı da Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe transfer oldum. Çok çalışıp, sahada doğru şeyler yaptığım takdirde onların mutlu olmasını sağlayacağıma inanıyorum” diye konuştu.

OSAYI SAMUEL'İN HİKAYESİ

Geçtiğimiz yıl nisan ayında The Independent'a röportaj veren genç futbolcu, Blackpool'da kariyerine başladığı dönemlerden QPR'a transfer sürecine kadar yaşadıklarını anlattı.

"ODAMA DÖNDÜM VE DUA ETMEYE BAŞLADIM"

2017 yılında transfer döneminin kapanmasına saatler kala Blackpool'un sahibini arayarak QPR'a gitmesine izin vermesi için yalvardığını belirten Osayi-Samuel, "Blackpool'un kağıtları imzalamasını bekliyorduk ama birdenbire beni görmezden geldiler. Menajerim, kulüp müdürünü aradı ama yapabileceği bir şey yoktu. Hatta kulüp sahibine mesaj atmaya başladı. Ben de bir yandan ona ulaşmaya çalışıyordum. Hiç kimse ne olduğunu anlayamamıştı. Otelde odama döndüm ve dua etmeye başladım. O arada annemle konuştum, menajerim de beni sakinleştirmeye çalışıyordu. Çok üzgündüm. Umutlarım, hayal kırıklığına dönüşüyordu. Çok kızgındım. Sonra birden menajerim aradı ve evrak işlerinin bittiğini söyledi. Bugün bile hala bunun nasıl olduğunu bilmiyorum. Birkaç dakika sonra QPR'dan Ian Holloway aradı ve beni transfer ettikleri için çok mutlu olduklarını söyledi. O an rahatlamıştım." dedi.



"ANNEMİ GÖRDÜĞÜMDE ONU HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATACAĞIMI HİSSETTİM"


Osayi-Samuel, 15 yaşında hala bir kulübü olmadan çeşitli takımlarda denemelere alınıyordu. Charlton tarafından beğenilmedi, West Ham'da gelecek vaad eden oyuncular arasına alındı ve antrenmanlar yaptı. Norwich ile oynanan deneme maçında yaşadıklarını anlatan Osayi-Samuel, "Takımdan sadece 2 futbolcu deneme maçına alındı. İyi bir maç çıkaramamıştım. Diğer arkadaşım daha iyiydi. Takıma alınmayacağımı biliyordum ve dönüş yolunda ağladım. Muhtemelen en son ağladığım zamandı. Karakterime pek uymasa da hayal kırıklığına uğramıştım. Annemi gördüğümde onu da hayal kırıklığına uğratacağımı hissettim. O andan itibaren kendimi kanıtlamak zorunda kaldım. Sadece bir şansa daha ihtiyacım olduğunu biliyordum" dedi.



Osayi-Samuel hayal kırıklıkları içerisinde mücadelesine devam ederken Manchester United'ın oyuncu izleme ekibinden John McNab'den sürpriz bir teklif aldı. Genç oyuncu o dönemi şöyle anlatıyor:

"Beni United'a götürmek istedi ama aynı zamanda Blackpool'a da götürebileceğini söyledi. Anne ve babamla konuştum. Blackpool'da başarılı olma şansımın çok daha yüksek olacağını söylediler. Ben de onları dinledim. Oynamaya hevesliydim ve nerede olacağım umurumda değildi. Daha önce hiç uygun takım bulamamıştım ve her şeyi feda etmeye hazırdım. Şans geldiği anda, onu iki elimle sımsıkı tuttum. Blackpool'da takımın en genç oyuncusuydum ve genel olarak sessizdim. Toplantılarda hocamız sürekli bana söz verip özgüvenimi artırırdı. Beni eleştirdikleri zaman hemen sinirlenip, üzülürdüm. Fakat Blackpool'da bunun için bile zamanım yoktu çünkü çabuk öğrenmem gerekiyordu. Blackpool'da beni sadece futbolcu olarak değil insan olarak da geliştirdiler."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"