comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin transferi Miha Zajc için dikkat çeken yorum! "Dikkat çeken özelliği"

01 Şubat 2019, Cuma 12:28
Fenerbahçe'nin transferi Miha Zajc için dikkat çeken yorum!

Fenerbahçe'nin transfer ettiği Miha Zajc ile ilgili İtalyan Gazeteci Palmeri Tancredi'den bir değerlendirme geldi. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de transferin son günlerinde Empoli'den kadroya katılan Miha Zajc ile ilgili İtalyan gazeteci değerlendirmelerde bulundu. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Palmeri Tancredi, "Zajc, taraftarlar için harika bir oyuncu olacaktır. Bu sezon gerçekten çok iyi bir performans sergiledi." dedi. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Miha Zajc nasıl bir futbolcu?


"Elbette takımın içinde bulunduğu durum onun için kolay bir şey değildi. Empoli, İtalya Ligi Serie A'da düşmemeye oynuyor. Çoğu zaman defansif futbolu tercih etmek zorunda kaldılar. Bu yüzden o da yeteneklerini bir kenara bırakıp, oyunun savunma yönünde enerjisini kullandı. Yetenekli ve faydalı bir 10 numara. Özellikle pas özelliği çok dikkat çekici. Oyun felsefesi, takıma hücumda büyük katkı sağlayacaktır. Özellikle forvetle birlikte yan yana ya da arka arkaya oynadığında etkisi daha fazla artıyor. Çok fazla dripling özelliği olan bir isim değil ancak kesinlikle takıma yararlı bir oyuncu."

ZAJC'IN AÇIKLAMALARI
Fenerbahçe'de olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Sloven orta saha oyuncusu, “Benim kariyerim için büyük bir adım. Bu kulübün bir parçası olduğum için gerçekten çok mutluyum. Fenerbahçe hakkında güzel şeyler duydum. Türkiye'nin en büyük kulübü. Harika taraftarlara sahip. Fenerbahçe'de oynayacağım için çok heyecanlıyım. Taraftarlarımıza çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Birlikte kupalar kazanacağız. Onlar dünyanın en iyi taraftar gruplarından biri.”

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)