comScore
1 / 9

Fenerbahçe'nin gözdesi Alberth Elis'ten flaş hamle!

 

FutbolArena - Süper Lig’de ikinci yarının başlamasına kısa bir süre kalmasına rağmen henüz beklenen takviyeleri yapamayan Fenerbahçe’de transfer hareketliliği yaşanıyor..

 

2 / 9
MLS kulübü yetkililerinden kısa süre sonra yapılan açıklamada Elis’in taliplerinin çok olmasının normal karşılandığı ancak kendisini takımda tutmak istedikleri ifade edilmişti. Honduraslı oyuncuyla ilgili dün sıcak bir gelişme yaşandı.
3 / 9
Elis, Houston Dynamo yönetimiyle bir araya gelerek özel bir transfer zirvesi gerçekleştirdi. Gerçekleşen kritik zirvede Honduraslı kanat oyuncusunun menajeri Daniel Solis de yer aldı...
4 / 9

Elis ve menajeri Daniel Solis, Houston Dynamo kulübünün yöneticileri ile transfer konusunda görüştü ve net bir mesaj verdi. Alınan bilgilere göre genç yıldız bu görüşmede Fenerbahçe’ye transfer isteğini çok net bir şekilde dile getirdi.
5 / 9
Fenerbahçe’nin gözdesi Alberth Elis’ten flaş hamle!
Elis’in, "Kariyerimi Avrupa’da sürdürmek istiyorum. Fenerbahçe’ye transferimde kolaylık gösterin" dediği belirlendi. Bu gelişme sonrasında Sarı-Lacivertiler’in birkaç gün içinde transferi bitireceği öğrenildi.
6 / 9

Honduraslı yıldız oyuncu daha önce ülkesinde yayın yapan Honduras TV’de yayınlanan "Yuvarlak Masa" adlı spor programına konuş olmuştu. Bu programda muhabirlerin Avrupa’dan teklif aldığı iddialarına yönelik soruları yanıtlamış ve "Bu dopru. Teklif getiren takım ülkedeki en büyük kulüp" itirafında bulunmuştu.
7 / 9
Alberth Elis, Fenerbahçe’nin kendisine olan ilgisini itiraf ettiği programda ayrıca takımdan ayrılacağına yönelik sinyal vermiş ve "Houston Dynamo’daki yöneticiler de Avrupa’da oynama hayalim olduğundan haberdarlar. Bunu asla gizlemedim" ifadelerini kullanmıştı.
8 / 9
ABD Ligi MLS’te 56 maça çıkan Elis, 21 gol ve 12 asistle 33 gole katkı yaptı.

Fotomaç
9 / 9