comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Simon Kjaer, Real Madrid'in kapısından dönmüş!

12 Kasım 2017, Pazar 23:09
Fenerbahçe'nin eski yıldızı Simon Kjaer, Real Madrid'in kapısından dönmüş!

Fenerbahçe'den ayrılarak Sevilla'ya transfer olan Simon Kjaer'in bir dönem Real Madrid'e transfer olmak üzere olduğu açıklandı.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe transfer döneminde, taraftarının sevgilisi olan Simon Kjaer'i Sevilla'ya göndermişti. Kjaer'in 2007 yılında Real Madrid'e transfer olmak üzere olduğu yazıldı.


Simon Kjaer'in Real Madrid transferi hikayesi


Danimarka basınında çıkan haberde, Danimarka'nın FC Midtjylland takımıyla 2007-2008 sezonunda şampiyonluk yaşayan Simon Kjaer'in o sezon 18 yaşında olduğu ve Real Madrid tarafından istendiği ancak FC Midtjylland kulübünün bu transfere izin vermediği yazıldı. Habere göre Real Madrid'in 600 bin euroluk teklifini reddeden Midtjylland, bir sezon sonra genç stoperini 4 milyon euroya sattı.

Yazılanları doğrulayan Simon Kjaer, "O dönemde FC Midtjylland'ın beni Real Madrid'e satmamasına çok şaşırmıştım. O kadar iyi olduğumu bilmiyordum ama onlar benden çok daha fazla para kazanabileceklerini biliyorlarmış. Ertesi sezon 4 milyon euroya Palermo'ya transfer oldum" dedi.


Real Madrid Simon Kjaer'i neden transfer edemedi?


Real Madrid'in o dönemdeki scoutu Miguel Angel Portugal ise, "O dönemde Real Madrid'in B Takımı Castilla için genç, ayağı iyi, havadan ve yerden sağlam bir stoper arıyorduk. Kjaer de uygun bir adaydı. Onu istedik. A Takım için yetiştirmek istiyorduk ama teklifimiz kabul edilmedi" dedi. 
Midtjylland'da dönemin sportif direktörü Jens Orgaard ise Real Madrid'in teklifini neden reddettiğini açıkladı. "Gitmesine izin vermedim çünkü teklif çok düşüktü" diyen Orgaard, "600 bin euro önermişlerdi, o dönemde bu para Kjaer için çok azdı" diye konuştu.

Fenerbahçe ile ilgli tüm gelişmeleri Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.


Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)