comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin Bankalar Birliği anlaşmasında son durum

19 Ocak 2020, Pazar 13:37
Fenerbahçe'nin Bankalar Birliği anlaşmasında son durum

Fenerbahçe'de Bankalar Birliği ile yapılandırma anlaşmasında son durum ne?

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe'de bir yandan da ekonomik tabloyla ilgili çözüm üretme adına yönetim yoğun mesai harcıyor. TFF ile devam eden harcama limiti görüşmelerinin yanında Bankalar Birliği ile yapılandırma anlaşması konusunda da sıcak gelişmeler yaşanıyor. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Bankalar Birliği ile anlaşma sağlandı mı?


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Gaziantep FK maçı sonrası TFF ile yapılan transfer harcaması görüşmelerinde tekliflerinin kısmen kabul edilmediğini açıklamasının nedeni belli oldu. Sarı lacivertlilerin Bankalar Birliği ile yaptığı yapılandırma anlaşmasında bir bankayla yapılan anlaşma kabul edilirken, ikinci bankayla yapılan anlaşmanın tam anlamıyla kabul edilmediği öğrenildi. Ali Koç'un transfer konusundaki, "kısmen kabul edildi" açıklamasının nedeninin de bu durum olduğu belirtiliyor.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?
"TFF'den karar bize dün gece tebliğ edildi. Gazetelerde yazıldığı gibi bizim limitimiz arttı, transfer yapabiliriz gibi bir durum yok! Başvurumuzu kısmen kabul ettiler, kısmen kabul etmediler. Bugün belirlenen bir limit var. Eski hesaplamadan başka şeyleri eksilttiler. Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Bizde bırakılan intiba, 'Bu iş nasıl Fenerbahçe'nin olmaz' olarak değerlendiriliyor. Lisans Kurulu zor bir görev aldılar. Son durağımız Tahkim Kurulu. Gözünün üstünde kaşı var muamelesi görüyoruz intibası var bizde. Doğru, haklı başvurumuz kabul edilseydi 40-50 milyon TL harcama limitimiz olacaktı. Geçen hafta bu kararı verselerdi Tahkim'e gidip daha erken işimizi çözemebilirdik. Şimdi transfer döneminin bitimine 2 hafta kaldı. İnanıyorum ki, Tahkim Kurulu bir an önce toplanır. Adil bir gözle konu ele alınırsa hakkımızın verileceğini ümit ediyoruz, dua ediyoruz. TFF ve kurul ciddi baskı altında tutuluyor. Şu saat itibariyle transfer yapamıyoruz." 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)