comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin anlaştığı scout Serhat Pekmezci kimdir?

01 Aralık 2018, Cumartesi 13:52
Fenerbahçe'nin anlaştığı scout Serhat Pekmezci kimdir?

Fenerbahçe, Altınordu'da görev yapan şef scout Serhat Pekmezci ile anlaşma sağladı.

FutbolArena Fenerbahçe, Altınordu'nun Scout şefi Serhat Pekmezci'yle anlaştı! TRT Spor'un haberine göre Fenerbahçe, Altınordu'da 6 yıl görev yapan Şef Scout Serhat Pekmezci'yle anlaşma sağladı.


Fenerbahçe'nin anlaştığı Serhat Pekmezci kimdir? Kaç yaşında?


1977, Kocaeli doğumlu olan Serhat Pekmezci, küçük yaşlarda taşındığı İzmir'de futbola başladı. İzmirspor'un altyapısında oynadıktan sonra 17 yaşında Denizlispor'a transfer olan Pekmezci, 8 senelik futbol hayatı sonrasında 25 yaşında futbolu bıraktı. 

Antrenörlük eğitimi için Celal Bayar Üniversitesi'ne birincilikle girip birincilikle bitiren Pekmezci, daha sonra Marmara Üniversitesi'nde Futbol Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. 7 yıl Süper Lig ve 1. Lig'de yardımcı antrenörlük, bilgisayarlı maç analizi, atletik performans antrenörlüğü gibi futbolun birçok yan dalını öğrenerek antrenörlük hayatıma devam etti. 
2012 yılında anlaştığı Altınordu'da ilk sene A Takım için rakip analizinde ve oyuncu izleme bölümünde çalıştı, sonraki 4 sene tamamen 7-17 yaş arası akademinin oyuncu izleme bölümü yöneticiliği yaptı.

Geçen sezon sonunda Altınordu'dan ayrılan Serhat Pekmezci'nin artık Fenerbahçe için çalışacağı yazıldı. 

Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.