comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin Alanyaspor maçı için itirazı reddedildi

01 Ekim 2019, Salı 16:51
Fenerbahçe'nin Alanyaspor maçı için itirazı reddedildi

Fenerbahçe'nin Süper Lig'de oynanan Alanyaspor maçıyla ilgili yaptığı itiraz başvurusunun reddedildiği iddia edildi.

FutbolArena - Süper Lig'de oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası yapıldığı iddiasıyla TFF'ye başvuruda bulunan Fenerbahçe'nin talebinin reddedildiği öne sürüldü. Sarı lacivertlilerin, maçın tekrar edilmesine ilişkin yaptığı itirazın Tahkim Kurulu tarafından kabul edilmediği belirtildi. 


Alanyaspor - Fenerbahçe maçı tekrar edilecek mi?


TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda, 16 Eylül 2019 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe A.Ş. müsabakası ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'nün yapmış olduğu başvuruyu değerlendirdi ve müsabakada kural hatası olmadığına karar verdi.
 
Yönetim Kurulu, toplantıda MKE Ankaragücü Kulübü'nün 21 Eylül 2019 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. ile MKE Ankaragücü arasındaki maçta kural hatası yapıldığına dair başvurusunu da reddetti."
FENERBAHÇE NEYE İTİRAZ ETMİŞTİ?

Sarı-lacivertli yönetiminin taç ve aut atışı sırasında yaşandığını ileri sürdüğü kural hataları ile ilgili gerekli çalışmaları sonlandırdı. Yayıncı kuruluştan istenilen pilot kamera görüntülerinde kural hatalarının saptanmasıyla gerekli hazırlıklarını yapan Fenerbahçe yönetimi, karşılaşmanın üzerinden 48 saat geçmesinin ardından gerekli huhuki işlemleri de tamamlayarak TFF'ye itiraz başvurusu yaptı.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)