comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin 10 yıllık Şampiyonlar Ligi faturası

07 Mart 2018, Çarşamba 09:33

Ligde şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe bu sezonda Şampiyonlar Ligi vizesi alamazsa devler ligi arenasında mücadele etmediği onuncu yılı olacak.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışı verirken son 2 haftada aldığı yenilgi ile ağır bir yara aldı. Sarı lacivertli takım bu sezonda şampiyonluk ipini gögüsleyemez ya da Şampiyonlar Ligi vizesi alamazsa devler ligi arenası hasreti 10 yıla çıkacak ve zararı 300 milyon Euro olarak.

Pazar gecesi sahasında Akhisarspor önünde şok bir yenilgi alan Fenerbahçe, şampiyonluk şansını zora soktuğu gibi Devler Ligi'ni de riske attı.


Fenerbahçe kaç yıldır Şampiyonlar Ligi'ne gidemiyor?


Takvim Gazetesi'nin haberine göre, Son olarak 2008/09 sezonunda Şampiyonlar Ligi'de boy gösteren Fenerbahçe tam 9 sezondur Şampiyonlar Ligi müziğine hasret kaldı! Eğer bu sezon da Şampiyonlar Ligi vizesi alınamazsa özlem 10 yıla çıkacak. Ortaya çıkan mali kayıp ise korkunç bir boyut alacak.
YILLIK ORTALAMA 30 MİLYON EURO

Ayak bastı ücreti, yayın geliri, tribün ve puan gelirleri yıllık ortalama 30 milyon Euro'dan hesaplandığında 10 yıllık kayıp 300 milyon Euro (1.4 milyar TL) olacak. Fenerbahçe'nin kongrede en son açıklanan toplam borcu ise yaklaşık 1.2 milyar TL.

1.2 MİLYAR TL'LİK BORÇ ÇOKTAN KAPANMIŞTI

Fenerbahçe bu parayı kasasına koymuş olsaydı tüm borcunu kapatabileceği gibi kasasında da ekstradan 200 milyon TL olacaktı. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi gelirinden daha fazla mahrum kalmamak için kalan haftalarda ekstra performans göstermek zorunda.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.