comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Valbuena'ya Mehmet Demirkol'dan gönderme! "Sultanlıktan Cumhuriyete"

19 Kasım 2017, Pazar 22:46
Fenerbahçeli Valbuena'ya Mehmet Demirkol'dan gönderme!

Fenerbahçe'nin, Sivasspor'u 4-1 mağlup ettiği maçı yorumlayan Mehmet Demirkol müsabakada forma giyemeyen Valbuena'ya göndermede bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig 12. haftasında sahasında Sivasspor'u 4-1 mağlup etti. Maçın ardından Mehmet Demirkol, NTV Spor'da sarı lacivertli takımın performansını yorumlarken çarpıcı ifadeler kullandı ve Valbuena'ya göndermede bulundu. 
 

Fenerbahçe 4-1 Sivasspor NTV Spor Mehmet Demirkol'un yorumları


Maçın ardından NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol şu ifadeleri kullandı:

"FENERBAHÇE CUMHURİYETİNİ İZLEDİK"
"Isla'yı aradı mı? Hayır. Valbuena'yı aradı mı? Asıl tartışma bu. Valbuena'nın bir oyuncu özellikleri var. Bir de takımdaki rolü var. Takımda hem ona biçilen rol var, hem de kendisine biçilen rol var. Her 3-4 pastan birini istiyor dendi çünkü. Bunu hem oyuncular, hem de Valbuena yapıyor. Valbuena orada padişahlığını ilan etmişti. Bugün biz Fenerbahçe Cumhuriyetini izledik. Herkesin rollerin bölüştüğü bir takım vardı sahada."

"SULTANLIKTAN CUMHURİYET'E GEÇTİ"

"Genel takımın durumuna bakalım. Giuliano oynarken sağın yok, arka yarım kalıyor. Santrfor zaten mücadeleci santrfor. 2 tane gelir, 1 tanesini atar, öyle değil. Orta sahan iyi değil, oyun kuramıyorsun. Oyuncular da diyor ki, Valbuena çok değişik topçu biz buna topu verelim diye. Sol açık ve sol bek işledi. Şimdi kalitesini tartışırız ama bir takım var. Diyorum ya sultanlıktan Cumhuriyet'e geçti iş. Bir kişi halletmiyor, herkes yapıyor. Tabi ki büyük kalite, Fenerbahçe çok iyi kaliteli oynamıyor ama şunu denemek lazımdı. Giuliano'nun önünde 2 santrforu denemek lazım. Galatasaray'ın, Başakşehir maçında yapmaya çalıştığı fakat yanından bile geçemediği olaydı." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)