comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Tolgay Arslan: ''Asla pes etmem''

20 Şubat 2019, Çarşamba 19:51
Fenerbahçeli Tolgay Arslan: ''Asla pes etmem''

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'tan kadrosuna kattığı Tolgay Arslan, FB TV ekranlarına açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Ocak ayı transfer döneminde Beşiktaş'tan kadrosuna kattığı Tolgay Arslan, Fenerbahçe Televizyonu'na konuştu. Tolgay Arslan sakatlığı hakkında da açıklamada bulundu.


Fenerbahçe Haber: Tolgay Arslan'ın FB TV açıklamaları


Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Tolgay Arslan sakatlığı hakkında da bilgi verdi: ''Allaha şükür iyiyim. Daha çabuk dönebilmek için çok çalıştım. Bir sıkıntım yok. Bu hafta idmanlara da katıldım. İnşallah bundan sonra da bir sorun olmayacak. İlk maçtan önce sakatlanmam çok üzücü bir andı. Ailem maça gelmişti. sakatlansam da oynamak istedim ama doktor çok riskli olacağını söyledi.'' dedi.

Zenit ile oynanacak rövanş mücacelesi hakkında da konuşan Tolgay Arslan: ''Bence zor bir maç olacak. Rusya'nın iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. Hava şartları ve zemin şartları da zor olacak. Son dakikalara kadar heyecanlı bir maç olacak. Hedefimiz tabii ki turu geçmek.''
''ASLA PES ETMEM''

İdmanlarda bile kaybetmeyi sevmeyen bir yapıya sahip olduğunu belirten Tolgay Arslan: ''Takım arkadaşlarım bana kızacak ama ben asla kaybetmeyi sevmem. İdman maçı da olsa kazanmayı severim. Asla pes etmem.'' ifadelerini kullandı.
 

Zenit - Fenerbahçe Ersun Yanal'ın basın toplantısı


"İSTANBUL'DAKİ MAÇ REFERANS"

"Bizim oynadığımız İstanbul'daki maç referans. Burada da aynı oyunu tekrarlamamak için neden yok. Burada kendi oyunumuzu rakibe kabul ettirmek için oynayacağız.""SLIMANI OYNAMAYACAK"

Ersun Yanal takımdaki eksikler hakkında ise, "Valbuena sakat ve tedavisi sürüyor. Beşiktaş derbisinde yetiştirmeye çalışıyoruz derken, Slimani'den faydalanmayı düşünmediğini ve tereddütlerinin olduğunu söyledi." Deneyimli teknik adam ileri uçta Ayew'in oynayacağını dile getirerek, "Forvet hattında her türlü oyuncumuz hazır. Belki Islam Slimani'yi kullanmak konusunda tereddütlerimiz var ve büyük ihtimalle de kullanmayacağım. Ayew oynayacak, bu bölgeye yabancı bir oyuncu değil." ifadelerini kullandı. 

"GÜÇLÜ YÖNLERİMİZİ KABUL ETTİRMEK ZORUNDAYIZ"

Hem Fenerbahçe, hem Zenit'in güçlü yönleri var. Rakibimizin güçlü yönlerini engelleyip, kendi güçlü yönlerimizi kabul ettirmek zorundayız." 

"BECERİ ORANINDA EN KÖTÜ TAKIMLARDAN BİRİYİZ"

Ligi kıyaslarsak beceri oranında en kötü istatistiklere sahip takımlardan biriyiz. Topu kaleye götürme anlamında sorunumuz yok ama mesele o topu içeri sokmak. Buralarda beceri eksikliğimiz var. 

"AVRUPA MI BEŞİKTAŞ DERBİSİ Mİ?

Ersun Yanal basın toplantısında Avrupa Ligi'nde turu geçmek mi yoksa Beşiktaş derbisi mi yönündeki soruya, "İkisini de isterim. Şu anda bizim için her iki kulvar da yüksek motivasyonla kalmamız gereken yerler. Ligde şampiyonluk yarışını kovalamadığımızdan dolayı Avrupa'daki şansımızı devam ettirmek büyük bir arzumuz" dedi. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)