comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Soldado İspanya'daki olaylara isyan etti

21 Eylül 2017, Perşembe 18:51
Fenerbahçeli Soldado İspanya'daki olaylara isyan etti

Fenerbahçeli futbolcu Soldado, Katalunya Bağımzıslık Referandumu öncesi İspanya'da yaşanan olaylara sessiz kalmadı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Soldado'dan, İspanya'da gerçekleşecek olan Katalonya Bağımsızlık Referandumu öncesi polise destek. İspanya'da Referandum öncesi yaşanan olaylarda bir polis aracının tahrip edilmesi sonucu Soldado bu duruma sessiz kalmadı ve sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 


İspanya'da Katalonya bağımsızlık referandumu ne zaman?


Katalonya hükümeti 1 Ekim tarihinde bağımsızlık referandumuna gitme kararı almıştı. İspanya'da başlayan tartışmaların ardından bugün, Katalan hükümetine bağlı bazı bakanlık binaları polis tarafından basıldı, üst düzey bir yetkili ise gözaltına alındı. 

SOLDADO SESSİZ KALMADI
Öte yandan İspanya'da yaşanan olaylara Fenerbahçeli futbolcu Soldado sessiz kalmadı. İspanyol futbolcu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bağımsızlık yanlısı politikacılar İspanya'da sadece öfke yaratıyor." diyerek güvenlik güçleri ve polise bu konuda destek olduğunu gösterdi. 
 

Soldado Fenerbahçe forması ile ne yaptı?


Fenerbahçe'nin yeni forveti Soldado'nun 3 lig maçında tek pozisyonu dahi yok. Kaleyi sadece iki kez denedi, onda da isabet sağlayamadı. Villarreal'de geçen sezonun 139 gününü sakatlıkla boğuşarak geçiren Roberto Soldado, Fenerbahçe formasıyla çıktığı 3 lig maçında 208 dakika oynadı, hiçbir olumlu icraata imza atamadı. Gol ve asisti yok. Attığı 2 şut ise kaleyi bulamadı. Sadece her 104 dakikada bir şut atan Soldado'nun maç başına kazandığı hava topu ise 0.3'te kaldı. Kilit pası 0.3, adam geçmesi 0.7 olan Soldado, maç başına 2 kötü top kontrolü, 1.3 de faul yaptı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.