comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nden Gökhan Gönül'e tepki

27 Ağustos 2018, Pazartesi 20:01
Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nden Gökhan Gönül'e tepki

Beşiktaş'ın Antalyaspor'a sahasında 3-2 yenildiği maç sırasında sağlık görevlise fiziki müdahalede bulunmasının yankıları sürerken Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nden milli futbolcuya tepki geldi.

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında Antalyaspor'a 3-2 yenilirken Gökhan Gönül'ün hareketine bir tepki de Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nden geldi.

Beşiktaş - Antalyaspor maçının ikinci yarısında oyuncuya müdahale eden sağlık görevlilerinden birine Gökhan Gönül'den fiziki müdahale geldi. Beşiktaşlı oyuncunun bu hareketi sonrası Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nden açıklama geldi.
 

Fenerbahçeli Sağlık Çalışanları Derneği'nin Gökhan Gönül açıklaması

"26.08.2018 tarihinde Vodafone arenada oynanan Beşiktaş-Antalya maçında Beşiktaşlı bir futbolcu, sadece ve sadece görevini yerine getirmeye çalışan bir sağlık çalışanına fiziki ve sözlü şiddet uygulamıştır. Yaptığı yanlışı daha da arttırarak, sağlıkta yaşanan şiddete ortak olduğu bu tavrı ekranlar karşısında savunma gafleti gösterip; tepkisini sadece sosyal medyadan belirten milyonlara da hakaretlerini devam ettirmiştir, belki de çok cüzi bir ücretle çalışan arkadaşımızı da açıklamalarıyla daha da zor bir durumda bırakmıştır. Ekran görüntüleriyle sabit ve her aklı başında bireyin gördüğü ve asla tasvip edemeyeceği bu davranışlar karşısında, her beyanlarında beyefendiliği dillerden düşürmeyelerin tutunacağı tavır malumunuzdur. Türkçemizde “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” şeklindeki özlü sözümüz bu “tip” için edilebilecek en doğru sözdür.

Türkiye futbol federasyonunun konu ile ilgili açıklamalarını merakla beklemekle beraber aslen yaşanan olayın topluma mal olmuş bir kişi tarafından yapılmasından dolayı örnek teşkil etmesi ve de ülkemizde son yıllarda üzücü bir yoğunlukta yaşanan sağlıkta şiddet konusundaki duyarlılığımız doğrultusunda hangi takım taraftarı veya futbolcusu olduğuna bakmaksızın tarafımız bellidir.

Öncelikle milli formayı giymeye hak kazanmış futbolcudan yapmış olduğu hareketlere binaen kamu önünde açık ve net bir özür bekliyoruz. Bu vahim olayın sağlık çalışanları olarak ilgili mercilere adli başvuruların yapılması açısından da takipçisi olacağımızı belirtiriz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)