comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Ozan Tufan'a Fatih Altaylı'dan sert eleştiriler: "Kurbanlık koç..."

05 Eylül 2017, Salı 01:06
Fenerbahçeli Ozan Tufan'a Fatih Altaylı'dan sert eleştiriler:

Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan'ın milli takıma alınmasıyla ilgili olarak Fatih Altaylı sert eleştirilerde bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçeli Ozan Tufan'a sert eleştiriler! Ukrayna - Türkiye maçında A Milli takımın performansını yorumlayan Fatih Altaylı, Fenerbahçeli Ozan Tufan'ın milli takıma alınmasıyla ilgili son derece sert eleştirilerde bulundu. 


Fenerbahçe'de Ozan Tufan'ın milli takıma alınmasına tepki


Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de Ukrayna - Türkiye maçında milli takımın performansı dışında Ozan Tufan'ı eleştirdi. 

"MAÇI İZLERKEN UTANDIM"
"Maçı izledik. Bayrama yakışır maçtı. Bayramlık, evlere şenlik bir maçtı. Utandım ben! Bu maçın hakkı bu değildi. İlk gol ofsayt. İkinci gol net bir şekilde auttan çevriliyor. Bunlar doğru. Bu maçın hakkı demek ki 2-0 değildi. Ancak oynadığımız futbola bakınca kimsenin de hakeme yenildik diye bir lafı yok. Aksi ayıp olurdu. Evet, hakem açısından büyük rezillikler vardı. Cengiz Ünder'in de verilmeyen penaltısı vardı. Ben zaten iyi İspanyol hakem görmedim hayatımda. Biz de hep İspanyol hakemlerden çok çekiyoruz. Ancak şunu da söyleyeyim, futbolda da iyi oynayan kazanır diye bir şey yok. Biz bu rezil futbola rağmen Ukrayna'ya çelme taksak Dünya Kupası finallerine kalma, en azından play-off konusunda konuşuyor olabilirdik. Bugün artık bu konuşmayı yapmamız hemen hemen imkansız."

"KİMSE LUCESCU'YA BİR ŞEY SÖYLEMESİN"

"Kimse Lucescu'ya bir şey söylemesin. Hep söylediğim bir şey var. Kardeşim senin milli takıma omurga olacak, Avrupa'da olmakta olan başarısı süren takımın lazım. Bu yok. Eskiden Galatasaray vardı. 96-2000 senelerinde Galatasaray'ın omurgasını alıyorduk. Bugün bu yok. Lucescu'nun yerinde olsan ne yapardın sorusunun yanıtını kimse kolay kolay veremez."

"İSMAİL VE ŞENER FACİA"

"Ukrayna maçındaki takımın en kötü yeri sağ ve sol bek. Sahada facia olan 2 adam var. Şener ve İsmail Köybaşı. Bu iki futbolcu sahada yoklar. Karşı tarafın aynı işi yapan adamlarına bak, bir de seninkilere. Bunlar olmayınca oyun sistemi başından çöküyor."

"OZAN TUFAN'IN OYUNU MİLLİ TAKIMA YAKIŞMIYOR"

"Ozan Tufan yahu kardeşim! Yıllardır söylüyorum bu Ozan'da ne var da oynatılıyor. Aileden mi torpili var anlamadım. Ozan Tufan Milli takımda ne arıyor kardeşim. Oynadığı oyun futbola benzer değil. Sahada tosun, kırkpınar pehlivanı gibi, kurbanlık koç gibi dolaşıyor, hiçbir işe yaramıyor. Oynadığı oyun Milli takıma yakışmıyor. Ozan Tufan'ı hadi aldın, sahaya çıkardın. Hadi çıkardın, 60 dakika oynar mı ya? Bakın yemin ediyorum ben Ozan Tufan'dan daha iyi oynarım. Çıkar, 20 dakika oynarım, bir şeyler yaparım en azından." 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (16 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.