comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli oyuncu Sarp Akkaya, FutbolArena'ya konuştu

30 Mayıs 2019, Perşembe 15:38
Fenerbahçeli oyuncu Sarp Akkaya, FutbolArena'ya konuştu

Fenerbahçe taraftarı olan ünlü oyuncu Sarp Akkaya, FutbolArena'ya samimi açıklamalarda bulundu. Ali Koç ve Fenerbahçe'nin geride bıraktığı sezonu değerlendiren Sarp Akkaya, koç Obradovic hakkındaki düşüncülerini paylaştı.

FutbolArena Özel - Koyu Fenerbahçe taraftarı olmasıyla bilinen ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sarp Akkaya, FutbolArena'ya konuştu. Fenerbahçe tutkusunu anlatan Sarp Akkaya, aynı zamanda geride kalan sezonu değerlendirdi. "Fenerbahçe başkanının Ali Koç olmasından daha gurur verici bir şey olabilir mi?" diyen Sarp Akkaya, basketbol için ise "Obradovic'i Allah başımızdan eksik etmesin" ifadelerini kullandı.
 

Sarp Akkaya Fenerbahçe açıklamaları


Sarp Akkaya ile yaptığımız samimi röportajın satıbaşları şu şekilde:

"BU SEZON İYİ TOP OYNADIĞIMIZ SÖYLENEMEZ"
Fenerbahçe'nin 6. sırada tamamladığı sezonu değerlendiren Sarp Akkaya, "Başarısız bir sezon geçirdik. Eğer sahada maçı izlerken iyi oynadığımız için yenildiğimizi düşünüyorsam hakemlere laf edecek biri değilim. Fenerbahçe için konuşacak olursam hakeme gelene kadar birçok şey vardı. Mesela futbol oynamak gibi yolunda gitmeyen durumlar oldu. Bu sezon iyi top oynadığımız söylenemez" dedi.

SEZONU ÖZETLEYEN 3 KELİME

Sezonu üç kelimeyle özetlemesi istenen Sarp Akkaya, "İlk kelime Ali Koç çünkü Ali Koç'un başkan seçilmesi Fenerbahçe'nin başına gelen en güzel şeylerden biri. İkinci kelime 'zor' çünkü zor ve kötü bir futbol sezon geçirdik. Üçüncü kelime için 'vefa' diyeyim çünkü taraftar takımın hep arkasında." yorumunda bulundu.

"TÜRK FUTBOLUYLA İLGİLİ HAYAL KIRIKLARI YAŞADIM"

Hakem hatalarına tepkili olan Sarp Akkaya, "Her Fenerbahçeli bu sezon hayal kırıklığı yaşamıştır. Türk futbolu ile ilgili de hayal kırıklıkları yaşadım. Hakemler her zaman konuşulur. Koca bir sezona baktığımızda Göztepe ve Fenerbahçe'nin en büyük hakem hatalarıyla ilgili maçları oldu. Böyle kulüplere yapılmış gözle görülür bazı hatalar, bir sezonun çok kötü geçmesini ve akılda kalmasına sebep oluyor. Bir daha böyle maçların ve böyle yönetimlerin olmaması gerekiyor. Her takım için geçerli." dedi."ALİ KOÇ'A OY KULLANMAK İÇİN HER YERDEN GELİRİM"

Ali Koç'tan övgüyle bahseden Sarp Akkaya, "Ben kongre üyesiyim. Tatilden dönüp, oyumu kullanıp, geri döndüm. Ali Koç'a oy kullanmak için nerede olursam, kalkar gelirim. Çok mutluyum. Her şeyin başında Fenerbahçe'nin nasıl temsil edildiği önemlidir. Sadece sportif başarı değildir. O kişi Fenerbahçe'yi ve bizi temsil ediyor. Bu kişinin Ali Koç olmasından daha gurur verici bir şey olabilir mi?" dedi.

"KENDİMİ BİLDİM BİLELİ FENERBAHÇELİYİM"

Fenerbahçe tutkusunu anlatan Sarp Akkaya,"Kendimi bildim bileli Fenerbahçeliyim. Hayata karşı bir şeyler fark etmeye başladığın an Fenerbahçeli olduğumu hatırlarım. Babam Fenerbahçeliydi. Biz Kadıköy'lüyüz. En popüler ve en başarılı Kadıköy takımı olduğu için Fenerbahçe'yi tuttuk." ifadelerini kullandı.

"EMRE BELÖZOĞLU'NUN FENERBAHÇELİLİĞİ TARTIŞILMAZ"

Emre Belözoğlu'nun geri dönme ihtimalini değerlendiren Sarp Akkaya, "Emre Belözoğlu yanılmıyorsam 39 yaşında ve hala muhteşem futbol oynuyor. Fenerbahçe'ye gelmesini çok isterim. Hem bir ağabey olarak hem futbolcu olarak, hatta daha sonra futbolu bıraktığında Fenerbahçe'ye hizmet etmesini isterim. Bir yerde görsem de söylerim. Hatta söylememe gerek yok. Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçeliliği tartışılmaz." diye konuştu."GALATASARAY'I 6-0 YENDİĞİMİZ SEZON ÇOK KIYMETLİ"

Unutamadığı sezon ve futbolcuları açıklayan Sarp Akkaya, "Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 6-0 yendiği maç benim için en kıymetli sezonlardan. Sadece 6-0 yendiğimiz için de kıymeti artmıştır. Futbolcu olarak 'Ver Leftere, yaz deftere' benim için çok kıymetlidir. Lefter'in yeri hiçbir zaman değişmez. Keza yakın zamanda kaybettiğimiz Can Bartu hem basketbol hem de futbol formasını layıkıyla giymiş çok iyi bir Fenerbahçelidir. Son olarak tabii ki Alex de Souza, iyi ki o Fenerbahçe'deyken Fenerbahçe'yi izleme şansına eriştim. İyi ki doğmuş, iyi ki var." dedi.

"ALLAH OBRADOVİC'İ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN"

Basketbola değinen Sarp Akkaya, "Ben eşime basket maçında evlenme teklifi ettim. Bir hafta öncesinde karar vermiştim. Kulüpten tanıdıklarıma danıştım. Harika bir ortamda, harika bir evet aldım. Maçlara gitmeye çalışıyoruz. Alex için söylediğimi bu sefer Obradovic için söyleyeceğim. Obradovic'i Allah başımızdan eksik etmesin. Gelmiş geçmiş ender koçlardan biri. Basketbolcularımız da öyle. Bize gururlar yaşatıyorlar. Hatta futbolda hayal kırıklığı yaşadığımız anlarda basketbola dönüp moral buluyoruz." ifadelerini kullandı.

"BAĞIRIN LAN FENERBAHÇE ÇOK YAŞA DİYE"

Son olarak Fenerbahçe taraftarlarına seslenen Sarp Akkaya, "Sadri Alışık'ın Turist Ömer filminde çok sevdiğim bir sahne vardır. "Bağırın lan o zaman Fenerbahçe çok yaşa diye" der. Ben de taraftarımıza böyle sesleneyim. Bu sezon nasıl bir kulübün taraftarı olduklarını gösterdikleri için teşekür ediyorum. Hem de iyi ki varlar." diyerek sözlerini noktaladı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!