comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Isla: 'Galatasaray ve Beşiktaş...'

08 Ocak 2018, Pazartesi 18:50
Fenerbahçeli Isla: 'Galatasaray ve Beşiktaş...'

Fenerbahçe'nin Şilili futbolcusu Isla, ligin ikinci yarı öncesinde beklentilerini paylaştı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Şilili futbolcusu Maurico Isla,  Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan “Kamp Günlüğü” programında Fatih Demirkol'un sorularını yanıtladı.

"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"
Tüm takım bir araya geldik. Belki biraz tatil yapmanın hasreti içerisindeydik, sezon başından beri yoğun çalışıyorduk. Ailemizle, arkadaşlarımızla kısa da olsa bu süreyi geçirmeye ihtiyacımız vardı. Bu vakti geçirdik ve iyi bir şekilde geri döndük. Şu anda birlikteyiz, bir takım halinde yolumuza devam ediyoruz. Ligin ikinci yarısı için konsantrasyonumuzu sağlıyoruz. Önümüzde bizi bekleyen 5 aylık bir süreç var. Bu süreyi başarılarla doldurmak, lig şampiyonu olarak tamamlamak istiyoruz.

"DAHA İYİ KONSANTRE OLMALIYIZ"

Ligin ikinci yarısında daha iyi bir konsantrasyonla sahada olmalıyız çünkü ligin ilk yarısında iyi gittiğimiz günler oldu ancak kötü geçirdiğimiz günler de oldu. Özellikle çok fazla karşılaşmada son dakikada kalemizde gördüğümüz gollerle puan kaybettiğimizi biliyoruz. Bu maçların bazılarından beraberlikle ayrıldık, bazılarından mağlubiyetle ayrıldık. Öncelikle bunu önlemeliyiz, bir daha tekrarlamamalıyız. İkinci yarıda her zaman yüzde yüzümüzle sahada olmalıyız. Çok zorlu maçlar bizi bekliyor. Fikstürün ilk kısmı bizim için belki de çok daha zorlayıcı olacak. 5-6 çok zorlu maç var bizi bekleyen. Bu maçlar belirleyici olacak” "GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ DA BİZİMLE BİRLİKTE FAVORİ"

“Favori olmak, bir yarışın içerisinde önde görünen takımlardan olmak size ekstra bir sorumluluk yüklüyor. Büyük bir takımda olduğumuzun ve hedeflerimizin farkındayız. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takımız. Bu kalitemizle beraber ne istediğini bilen ve bu hedefe yürümeye gayret gösteren bir takımız. Şampiyonluk yarışında tabii ki başka takımlarda olacak. Galatasaray gibi Beşiktaş gibi takımlarla mücadele edeceğiz. Onlar da bu yarışın bizimle beraber favorileri bana göre. Belki oyun tarzları farklı, belki saha içerisinde yaptıkları farklı ama onların gitmek istedikleri yol da bizimle aynı. 5-6 aylık süreçte konsantrasyonumuzu kesinlikle çok üst düzeyde tutmalıyız. İlk yarıda yaptığımız hataları yapmamalı, o puan kayıplarını yaşamamalıyız. Çünkü ilk yarıda istemediğimiz puan kayıpları vardı

"BURADA GÖRDÜKLERİM BENİ ŞAŞIRTTI"

Aslında Türkiye Ligi'nin dünya sıralamasında bulunduğu yer beni şaşırtıyor. Dünya sıralamasında daha aşağılarda gözüküyor ama ben Türkiye'de oynayan bir oyuncu olarak diğer liglerden çok farklı olmadığını düşünüyorum. Bu lig kalitesi yüksek bir lig. Fransa'nın şu anda farklı bir duruma geldiğini görebiliyoruz. Paris Saint-Germain gibi bir takım var orada ve dünyanın en iyi futbolcularını transfer ediyor. Çok paralar harcıyor ve o oyuncuların kalitesiyle beraber başka bir noktaya gelmiş durumda. Türkiye Ligi'nin şu anki durumu dünya sıralamasında bulunduğu yer anlamında beni şaşırtıyor. Ama olumlu anlamda da burada gördüklerim beni sürprize uğrattı. Sadece futbol anlamında değil taraftarlar açısından da bunu söylüyorum. İkinci veya üçüncü ligden bir takımla karşılaşıyorsunuz ve onların taraftarlarının bile takımlarına sonuna kadar destek verdiklerini görüyoruz. Futbolcu saha içerisinde kendini farklı hissediyor. Koşmak için, mücadele etmek için, oyununuzu sergilemek için daha büyük istek doluyor içinize ve sizi başarıya götürmek için taraftarlar çok çabalıyorlar.

ISLA'DAN TARAFTARA MESAJ

Şu anda önemli bir yola çıktık ve onarla beraber bu yolda yürüyüşümüzü sezon sonuna kadar devam ettireceğiz. İşler kötü gittiğinde bir de onların desteği yanımızda olmazsa o zaman işler iki kat kötü gitmeye başlıyor ve daha da zorlaşıyor. İşlerin zor gittiği, kötü gittiği anlarda onların desteğine daha da fazla ihtiyacımız oluyor. Ligin ilk yarısında iyi dönemlerimiz oldu, kötü dönemlerimiz oldu ama bir şekilde bunları geride bıraktık. Şu anda yukarıyı yakalamış durumdayız. Tamamen hedeflerimize konsantre olduğumuz bir noktaya geldik. Önümüzde bizi bekleyen çok önemli bir 6 ay var. Desteklerine, bugüne kadar olduğu gibi devam etsinler. Biz onlara keyif vermeye çalışacağız, onları mutlu etmeye çalışacağız. Son ana kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizi bekleyen zor maçlarda, önümüzdeki zorlu aylarda anımızda olsunlar. Biz yüzde yüzümüzle sahada olacağız

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)