comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Giuliano'nun bilinmeyen özelliği! FB TV'de anlattı

23 Kasım 2017, Perşembe 00:14
Fenerbahçeli Giuliano'nun bilinmeyen özelliği! FB TV'de anlattı

Fenerbahçeli Giuliano futbol kariyeri ve hayatıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Giuliano, FB TV'ye konuk oldu. Yıldız futbolcu futbola nasıl başladığını, aile hayatını, nasıl bir çocukluk geçirdiğini ve karakter yapısıyla ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı. 


Fenerbahçeli Giuliano kimdir, nasıl bir futbolcu?


İşte bu sorunun cevabını Giuliano, FB TV'de kendisi yanıtladı. 

"MADDİ ANLAMDA ZORLU BİR SÜREÇ GEÇİRDİM"
27 yaşındayım. Çocukuğu Coritiba'nın mütevazi bölgesinde geçti. Mutlu bir çocukluk geçirdim. Diğer yanda maddi anlamda karmaşık ve kolay olmayan bir çocukluk dönemim oldu. Kalabalık bir aileden geliyordum çünkü. Sokakta geç saatlere kadar pek çok farklı oyun oynadığımızı hatırlıyorum. Bu yüzden çok güzel bir çocukluk geçirdim. Futbolcu olmasaydım başka ne yapardım hiç düşünmedim. Kalbimde hep futbolcu olmak vardı. Küçüklüğümden beri buna odaklandım. Kendimi başka bir şey yaparken düşünmedim. 

"8 YAŞINDA BAŞLADIM"

Bir kulüpte oynamaya 8 yaşında başladım. Ağabeyim orduada görevliydi. Önceden seçmelere katıldım ve başarılı olduktan sonr salon futbolu yani futsal ile başladım. 8 yaşından 13 yaşına kadar hem futbol, hemde futsal antrenmanlarını yürütüyordum. 13 yaşına geldiğimde futbol ile futsal arasında seçim yapmam gerekiyordu. Ben de kendimi daha iyi şartlarda hissettiğim futbolu seçtim. "13 KARDEŞTİK"

Kalabalık ve mütevazi aileden geliyordum. Annem, babam ve 8 kardeşimle oturuyorduk. Annem ve babam boşandıktan sonra, babamın yeni evliliğiyle birlikte 12 kardeşim oldu. Yani benimle birlikte 13 kardeştik. Kalabalık bir aile olduğumuz için maddi sıkıntılarımız vardı. Etrafımdaki insanlar futbolcu olabileceğime pek ihtimal vermiyorlardı. Ancak bu benim hayalimdi. Babam da beni hep destekledi. Bir süre sonra her şey yolunda giti ve ben de rüyamı gerçekleştirme ve aileme destek olma fırsatını buldum.  

"BOKS VE JUİTSU YAPMAYI SEVİYORUM"

Pozitif bir insanım. Ayrıca komik biriyim. Şakalaşmayı seviyorum. Öğrenmeyi seven biriyim. Bu yüzden zeki biri olduğumu düşünüyorum. Dil öğrenme konusunda çok yeteneğim var. Pek çok hobim var. Boks, juitsu yapmayı, gitar çalmayı ve satranç oynamayı seviyorum. Karakter olarak güçlü biriyim. Çoğu zaman inatçıyım ama genel olarak pozitif biriyim. 

"HER ANA ŞÜKREDİRİM"

Yaşadığım ana, iyi veya kötü de olsa şükrederim. Çünkü geçmişte futbolcu olabileceğime inanmadığım zamanlar çok zorluklar yaşadım. Şimdi tüm bu olanlardan sonra geçmişe baktığımda şikayet edebilecek sebebim yok. Mutlu biriyim. Başarılıyım, salıklıyım. Ailem yanımda, onlar da sağlıklı. Bu bana mutluluk veriyor. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)