comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli futbolcu sahte paradan karakolluk mu oldu? Resmi açıklama

30 Aralık 2017, Cumartesi 18:00
Fenerbahçeli futbolcu sahte paradan karakolluk mu oldu? Resmi açıklama

Fenerbahçe'nin Gençlerbirliği'ne kiraladığı genç futbolcu Erdi Can Şehit, yılbaşı tatili için gittiği Roma'da karakolluk oldu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin 2014 yılında Sakaryaspor'dan transfer ettiği ve sonrasında çeşitli kulüplere kiralık verdiği genç futbolcu Erdi Can Şehit, bu sezon başında da Süper Lig kulüplerinden Gençlerbirliği'ne kiralık gönderilmişti. Genç futbolcu avukatıyla birlikte Roma'da gittiği tatilde karakolluk oldu. 

PARALARIN SAHTE OLDUĞUNU ANLAYINCA...
Fenerbahçe'nin Gençlerbirliği'ne kiralık verdiği genç futbolcu Erdi Can Şehit, yılbaşı tatili için Roma'ya tatile gitti. Burada Kolezyum'u ziyaret eden genç futbolcu sağanak yağmur nedeniyle bir korsan satıcıdan 50 euro'ya 2 adet şemsiye aldı. Ancak satıcı kendisine verilen 50 euro'nun sahte olduğunu fark edince Erdi Can Şehit'i polislere şikayet etti. 

Olaya daha sonrasında İtalyan polisi dahil oldu. Satıcı kendisine verilen 50 euro'nun sahte olduğunu fark edince bunu polislere söyledi. Bölge polisi daha sonrasında paranın sahte olduğunu doğrulatınca genç futbolcuyla birlikte satıcıyı karakola götürdü. Erdi Can Şehit, Roma'ya avukatıyla birlikte gitmişti. 


Erdi Can Şehit kimdir?


Fenerbahçe'nin 2014 sezonunda Sakaryaspor'dan transfer ettiği Erdi Can Şehit Tavşanlı Linyitspor, Kayseri Erciyesspor ve Kartalspor'dan sonra son olarak bu sezon başında Gençlerbirliği'ne kiralanmıştı. 

ERDİ CAN ŞEHİT'TEN AÇIKLAMA!

Yılbaşı tatili için geldiğim Roma'da başıma gelen olay İtalyan basınına yanlış şekilde aksettirildiği için Türkiye'de de olduğundan farklı şekilde haberlere konu olmuştur. Sahte para nedeniyle karakolluk olduğu şeklinde lanse edilen ve Türk basınına da bu şekilde konu olan haberler gerçeği yansıtmamaktır. Aksine yaşanan sahtecilik sonucu bizim şikayetimizle zorunlu bir şekilde karakolda ifade verme süreci yaşanmıştır. Karakola gidilme sebebi ise olayın mağduru olduğumuz halde, duyarlı bir şekilde gerçeğin ortaya çıkması adına bizim istediğimiz sonucu oldu ve işlemlerimizin ardından kısa sürede yeniden tatilimize devam ettik. 

Bizleri orada yalnız bırakmayan konsolosluk görevlilerimize ve işlemlerimizde yardımcı olan ve yaşadığımız talihsiz olay nedeniyle defalarca özürleriyle üzüntüsünü ileten Roma polisine teşekkür ederim. 

Erdi Can Şehit 


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. FUTBOLDA SON 48 SAAT İÇİNDE NELER OLDU?

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.