comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli eski yöneticiden TFF'ye Şenol Güneş tepkisi

28 Şubat 2019, Perşembe 15:23
Fenerbahçeli eski yöneticiden TFF'ye Şenol Güneş tepkisi

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Hulusi Belgü, Milli Takım'ın başına Şenol Güneş'in getirilmesini eleştirdi.

FutbolArena - TFF, Milli Takım teknik direktörlüğü için Şenol Güneş ile anlaşma sağladı. Deneiymli teknik adamla 4 yıllık anlaşma sağlandığının açıklanmasının ardından Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Hulusi Belgü'den sert eleştiriler geldi. Şenol Güneş'in Milli Takım'ın başına getirilmesini eleştiren Belgü, "Başka adam mı yoktu?" dedi. 


Fenerbahçe Haberleri: Hulusi Belgü'den Şenol Güneş tepkisi


Sosyal medyadan paylaşımlarda bulunan Hulusi Belgü, "Dünyada hoca kalmadı değil mi? Şenol Güneş bu Fenerbahçe takıntısıyla Milli Takım'da ne kadar başarılı olabilir? Ne yazık ki Milli Takım'dan aynı isimler senelerdir nemalanıyor. TFF, millete, devlete hizmet etmek yerine kişilere hizmet etmeye devam ediyor. Milli Takımı yaklaşık son 20 yılın 20'sinde 3 hoca çalıştırmış. Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Şenol Güneş. Diğer 10 senesinde ise 9 hoca değiştirilmiş. 1980'den beri tam 39 yıldır Fenerbahçe ile ilgisi olan Tınaz Tırpan, Ersun Yanal ve Oğuz Çetin görev yapmış. Yani 40 yılın sadece 3 yılında Fenerbahçe ile ilgisi olan teknik direktörler seçilmiş. Milli Takım'da herkes tarafsız olmalı ama ne yazık ki gerçekler ortada." dedi.
 

Şenol Güneş'in Milli Takım kariyeri (Şenol Güneş, Milli Takım'da kaç maça çıktı?)


Milli Takım'da daha önce bir kez görev yapan Şenol Güneş, 34 maçta 20 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Deneiymli teknik adam, 2002 Dünya Kupası'nda Milli Takım'ın başında üçüncülük başarısı elde etmişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)