comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli eski futbolcu Serhat Akın: 'Hakeme bira içirip Volkan Demirel'i kurtardım'

23 Temmuz 2017, Pazar 17:09
Fenerbahçeli eski futbolcu Serhat Akın: 'Hakeme bira içirip Volkan Demirel'i kurtardım'

Fenerbahçeli eski futbolcu Serhat Akın, Survivor yarışmasının ardından birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Fenerbahçeli eski futbolcu ve son olarak Survivor 2017 yarışmacılardan Serhat Akın, ada macerasının sona ermesinin ardından yarışmada yaşadıklarını anlattı. Survivor'a katıldığı için pişman olduğunu söyleyen eski milli futbolcu, yarışma boyunca özellikle Survivor Panorama programında Hakan Hatipoğlu ve yorumcuların yarattığı algıya büyük sitem etti. 


Fenerbahçeli eski futbolcu Serhat Akın'dan Türkiye - İsviçre maçı Fatih Terim sözleri


Serhat Akın, Survivor yarışması dışında 2005 yılında İsviçre ile oynanan play-off maçında Volkan Demirel ve Fatih Akyel'in yaşadığı ilginç bir anıyı da paylaştı. Hürriyet'e konuşan Serhat Akın'ın röportajından önemli kesitler:

"HAKEME BİRA İÇİRİP VOLKAN DEMİREL VE FATİH AKYEL'İ KURTARDIM"
“2005 Kadıköy'de İsviçre ile oynadığımız Dünya Kupası play-off rövanş maçını hiç unutmayacağım. Kavgaya dönüşen maç, aşırı hırstan. Bana hırslı diyorlar da Fatih Terim benden de hırslı. Bizi öyle motive etti ki, “Savaşa gidiyoruz. Bu benim kariyerimin son maçı” dedim. Volkan Demirel, Fatih Akyel falan hakemin odasını bastı. Orada onları ben kurtardım. Volkan Demirel ve Fatih Akyel 1 sene ceza yiyecekti. Çünkü hakemin kapısını kırmayı bırak, kapıyı çalmadan içeriye girsen ve hakem kötü niyetliyse sana 1 sene ceza verdirebilir. Onlarsa kapıyı ayakla kapıyı kırdılar. Oyuncularla kavgayı bırak, artık hakeme saldırdılar. Ben de içeri girdim. Hakem bana sarılıp “Please, help me” (Bana yardım et) falan dedi. Frank De Bleeckere, Belçika'dan tanıyor beni. Hakeme bira mira söyledik. Hemen olayları şey yaptım. Hepsini sildiremedik, ama ciddi anlamda rapordan çok şey aldık. Hakem, titriyordu korkudan. Büyük kavgalar olaylar çıktı. Hakem orada linç edilebilirdi”


"HAKEM O GÜN BİZİM YANIMIZDAYDI ASLINDA"

Aslında o gün hakem gerçekten bizim yanımızdaydı. Benim penaltı, penaltı değildi. Atmosferle birlikte bizim yanımızdaydı. Ama artık kontrolü kaybettik. Ben durdurdum, Hamit Altıntop da Barnetta'yı falan kaçırdı. İçerisi çok kötüydü. Biz de dayak yedik. Çünkü seyirciler koridorda yumruk atıyor, bize de vuruyorlardı.”

"SURVİVOR'A GİTTİĞİM İÇİN PİŞMANIM"

Sırt çantamı aldım gittim. Hiç ne olduğunu bilmiyordum. Ama bu kadar zor olacağını, bel altı vurmalar olacağını bilmiyordum. Şu beni çok üzdü: Panorama programlarında öyle bir algı yaratılmış ki... Hakan Hatipoğlu (Survivor yorumcusu), aşağılıkça 5 ay eleştirmiş. Bana, şerefsiz falan her şey desin, ama bu algının nereye gideceğini hesap etsin. İki çocuğum var. Eşime veya çocuklarıma küfür edilirse… Hatipoğlu'na ve bütün Panoramalacılara soruyorum: Onların karısına, çocuğuna küfür edilseydi hoşlarına gider miydi? Benim hanımım Survivor yarışmacısı değil. Eski yarışmacı Duygu Çetinkaya kim ki benim çocuğumun Türkçe bilmediğini söylüyor. Bunlar beni çok yaraladı. "Aileme çok zarar verdi. Ya çocuğu olmayan, kimi kimsesi neyi olduğu belli olmayan biri benim çocuğuma Türkçe bilmiyorlar diyemez. Ben çocuklarına Rusça da öğretirim İtalyanca da Fransızca da... Sana ne! Çok belden aşağı vurulmuş. Müdahale edilmesi gerekir. Acun Ağabey, bir gün bana sorarsa diyeceğim budur. Bu olaylar beni çok etkiledi.


"İLHAN AĞABEY YARIŞMA SONRASI BENİ ARADI VE..."

İstedikleri kişiyi iyi yansıtabiliyorlar. İlhan Ağabey, beni aradı 'Ya biz ne kadar kötü insanmışız. Sabriye ise dünya iyisi insanmış' dedi. Sabriye kötü insan değil. Oradaki herkes iyi. Ama birileri dersini iyi çalışmış, olayı iyi çözmüş. Gönüllü olarak gitseydim kazanırdım. Sokakta da bana bunu çok söylediler. Ünlü olmak, özellikle futbolcu olmak handikap. Ünsüzler hep ajitasyon içindeydi" 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
 

Serhat Akın kimdir?


Serhat Akın Survivor 2017 ünlüler kadrosunda... Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı twitter hesabındar Serhat Akın'ın Survivor 2017 kadrosunda olacağını duyurdu. Peki Survivor 2017'de yarışacak Serhat Akın kimdir? Acun Ilıcalı'dan Serhat Akın sürprizi geldi. Serhat Akın Survivor 2017 ünlüler kadrosunda yer aldı. Survivor 2017 yarışmacılarından Serhat Akın, 5 Haziran 1982 yılında Bretten'de dünyaya geldi. Fenerbahçe'nin ve A Milli Takım'ın yıldız oyuncusu en son Almanya 4. Ligi olan Regionalliga takımı Berliner AK 07'de oynamış ve futbolu bırakmıştır.


BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!