comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli eski futbolcu Oğuz Çetin'den 2010/11 sorusuna flaş cevap!

28 Temmuz 2017, Cuma 18:07
Fenerbahçeli eski futbolcu Oğuz Çetin'den 2010/11 sorusuna flaş cevap!

Fenerbahçeli eski futbolcu Oğuz Çetin, "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor." Trabzon Bahçeçik Kapalı Cezaveinde gerçekleşen panelde 2010/11 sezonu şampiyonluğuyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Fenerbahçe ve Trabzonspor arasından 2010/11 sezonu şampiyonluk savaşı yeniden masaya yatırıldı. "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor." projesi kapsamında Türk futbolnunun önde gelen isimleri Trabzon Bahçecik'te Kapalı Cezaevinde hükümlü ve tutuklu olan gençlerle bir araya geldi. Bu panelde Türk futbolundan eski milli futbolcular Ali Gültiken, Oğuz Çetin, Hasan Şaş, Hami Mandıralı ve Semih Yuvakuran bir araya gelerek soruları cevapladılar. Panelde Oğuz Çetin'in 2010/11 sezonu şampiyonluğu için yaptığı açıklamalar ise dikkat çekti. 


Fenerbahçe ve Trabzonspor 2010/11 sezonu olayları


Oğuz Çetin, "2010/11 şampiyonluğunda resmi kayıtlara göre Fenerbahçe şampiyon. Bu bir gerçek. O sene O sene gelişen olayların Türk futbolun en büyük sorunu olduğu malum. Herkesin şapkasını önüne koyup düşünmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. O dönemler de öyle bir dönemdi." ifadelerini kullandı. 

OĞUZ ÇETİN: "FATİH TERİM BAŞARILI OLDU DİYEMEYİZ"
Oğuz Çetin düzenlenen panelin ardından Haber61'e konuşarak Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa eden Fatih Terim hakkında ise önemli açıklamalarda bulundu. 

Fatih Terim'in başarılı olduğunu söyleyemeyiz diyen Oğuz Çetin, "Uygulamalarında, takım sevk ve idaresinde, Türk Futboluna verdiği yön itibari ile Başarılı oldu diyemeyiz. Bu süreç böyle ilerlerken özellikle 2016 Avrupa Şampiyonası öncesi, Şampiyona ve sonrasında, Sonra Arda ile girilen olayda, daha sonrasında ise kendi kişisel yaşadığı olay ve eski oyuncusu Rüştü Reçber ile girmiş olduğu diyaloğun toplamına baktığımızda yönetimsel anlamda ciddi bri yıpranmaya geldiğini görüyoruz. Bunun neticesinde de bir şekilde takımdan ayrıldı. Beklenen performansı ortaya koyamadı. Bu dönem için bu başarısızlığı yaşamız olabilir. Her zaman değerli bir hocadır. Futbolda böyledir. Hayat böyledir. Bugün böyleyken yarın çok başka bir yerde başka başarılara imza atabilir. Ama Türk futbolunun ve milli takımların gidişatı açısından da ayrılmasının doğal olduğunu söyleyebiliriz. Burası nitekim yarışma alanı ve yarışma alanında performans beklenir, başarı beklenir.” ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (23 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.