comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçeli Eljif Elmas için TFF'den açıklama

20 Eylül 2017, Çarşamba 14:11
Fenerbahçeli Eljif Elmas için TFF'den açıklama

Fenerbahçe'de lisansı çıkarılan Eljif Elmas'ın durumuyla ilgili TFF'den FutbolArena'ya açıklama geldi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe'nin sezon başında kadrosuna kattığı fakat 18 yaşını doldurmadığı için TFF listesine bildiremediği Eljif Elmas konusunda merak edilen sorunun yanıtı FutbolArena'da! 
 

Eljif Elmas, Ocak ayından önce Süper Lig'de oynayacak mı?


Fenerbahçe'nin lisansını çıkarmak için FIFA'ya başvurduğu Eljif Elmas için olumlu haber geldi. Genç futbolcunun, FIFA tarafından lisansının çıkarılmasına onay geldi. Fakat onayın TFF'ye bildirilen kadrolardan sonra gelmiş olması, genç futbolcunun Ocak ayına kadar lig maçlarında oynamasını engelledi. Bu konuda özel bir madde ile Eljif'i oynatma konusunda girişimler olsa da konuyla ilgili TFF'den FutbolArena'ya net bir yanıt geldi.

"TALİMAT ÇOK AÇIK"
FutbolArena'nın ulaştığı TFF yetkilileri konuyla ilgili, "Talimat çok açık. Eğer FIFA'nın onayı erken gelseydi bir sorun olmazdı. Fakat kadrolar bildirildikten sonra Ocak ayına kadar değişiklik yapılması mümkün değil" şeklinde bilgi aktardı.
 

Eljif Elmas, Fenerbahçe'de ilk maçına ne zaman çıkacak?


Fenerbahçe'nin lisansını çıkarttığı Eljif Elmas'ın ne zaman ilk maçına çıkacağı merak konusu oldu. Genç futbolcunun ismi, TFF'ye bildirilen listede yer almadığı için Ocak ayına kadar Süper Lig'de forma giyemeyecek. Eljif Elmas, U21 maçlarında ise forma giyebilecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.