comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den UEFA çıkarması

24 Mayıs 2019, Cuma 23:47
Fenerbahçe'den UEFA çıkarması

Fenerbahçe yönetimi Finansal Fair Play anlaşmasına uymadıkları gerekçesi ile UEFA tarafından bir üst kurula sevk edilmesinden sonra, İsviçre'ye gitme kararı aldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, Finansal Fair Play anlaşmasına uymadığı gerekçesi ile UEFA tarafından bir üst kurula sevk edildi. Fenerbahçe bu yönetimi UEFA tarafından yapılan sevk sonrasında İsviçre'ye giderek yetkililerle bir araya gelecek.


Fenerbahçe Haber: Fenerbahçe'ye men cezası mı gelecek? 


Fenerbahçe, UEFA ile yapılan 2016 yılındaki Finansal Fair Play anlaşmasına uymadığı gerekçesi ile bir üst kurula sevk edildi. UEFA tarafından yapılan bu açıklama ile Fenerbahçe yönetimi harekete geçti.

Fenerbahçe yönetimi başkan Ali Koç önderliğinde bu ay sonunda UEFA ile görüşmek için Nyon'a hareket edecek. Fenerbahçe yönetimi UEFA'ya 'Fener Ol' kampanyası hakkında bilgilendirme yapacak.
FENER OL PROJESİ İLE KARŞILARINA ÇIKACAKLAR

Fenerbahçe yönetimi bu ay içerisinde bir televizyon programı daha yapıp burada elde edilecek gelir ile UEFA ziyareti gerçekşeştirilecek ve alınabilecek cezanın önüne geçilmeye çalışılacak.


Fenerbahçe UEFA'dan men cezası alacak mı?


UEFA'dan Fenerbahçe'ye ise kötü haber geldi. Fenerbahçe'nin 2016 Mayıs ayında UEFA ile imzaladıkları Finansal Fair Play şartlarına uymadığı gerekçesiyle bir üst kurula sevk edildiği açıklandı. UEFA tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe'nin 31 Mayıs'ta aynı zamanda UEFA ile toplantısı var. Başkan Ali Koç daha önce bu toplantıda gerekli olan savunmayı yapacaklarını bildirmişti. 

Fenerbahçe ile birlikte Türkiye'de bu sezon Trabzonspor da UEFA tarafından FFP şartlarını yerine getiremediği gerekçesiyle bir üst kurula sevk edilmişti. Beşiktaş ise Galatasaray'la birlikte Finansal Fair Play şartlarını yerine getiren diğer kulüp oldu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)