comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den transfer yasağı iddiasına sert cevap

13 Ekim 2020, Salı 17:53
Fenerbahçe'den transfer yasağı iddiasına sert cevap

Fenerbahçe Kulübü, UEFA'dan transfer yasağı geleceğine yönelik çıkan iddialara hem borsa hem de resmi siteden yanıt verdi.

FutbolArena - Transfer dönemini hareketli geçiren Fenerbahçe için sosyal medyada ortaya atılan UEFA'dan ceza geleceğine yönelik iddia hakkında sarı lacivertli kulüpten sert bir açıklama geldi. Fenerbahçe Kulübü hem borsa hem de resmi siteden yanıt verirken, konunun yargıya taşınacağı belirtildi.

 

Fenerbahçe'ye transfer yasağı mı gelecek?

Fenerbahçe Kulübü'nün açıklaması şu şekilde:

"Haziran 2018 tarihinden bu yana  görevde olan Yönetim Kurulumuz, Fenerbahçemizin içinde bulunduğu mali duruma dair gereken adımları, tüm branşlarımızda titizlikle ve kararlılıkla atmakta, şeffaf açıklamalar ile kamuoyunu da düzenli olarak bilgilendirmektedir."

"ATILAN ADIMLAR KAP'A AÇIKLANDI"

"Futbol şubemizde atılan adımlar ve kamuoyu ile paylaşılan yapılandırmalar da ilgili kurumlar nezdinde yakından takip edilmektedir. Kulübümüz, 2020-21 Süper Lig sezonu transfer döneminin kapanmasının hemen ardından, 6 Ekim 2020 tarihinde yeni sezon hazırlıkları kapsamında attığı adımları KAP'a açıklamış, tüm spor kamuoyu ile de paylaşmıştır."

"GEREKLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMIŞTIR"

"Tüm bunlar ortadayken; Gökhan Dinç isimli şahsın hiçbir dayanağı olmayan, büyük bir sorumsuzluk ve art niyetle bir radyo kanalında yaptığı, Kulübümüzü ve hissedarlarımızı zarara uğratabilecek yorumlar şüphe ile karşılanmıştır.

Halka Açık, SPK düzenlemelerine tabii olan Fenerbahçe Futbol AŞ hakkında tamamen hayal ürünü olarak yaptığı spekülatif yorumlara dair, gerek Kulübümüzde gerekse hissedarlarımızda yaratabileceği maddi kayıplar sebebiyle bu şahısla ilgili gerekli hukuki sürecin başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. Bu vesileyle, tüm sporseverleri gerek Kulübümüz gerekse diğer değerli Kulüpler hakkında beyanlarda bulunurken sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyoruz."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"