comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den transfer açıklaması: "8.5 milyon euro kar"

06 Ekim 2020, Salı 16:51
Fenerbahçe'den transfer açıklaması:

Fenerbahçe yeni sezonda takımın bütçesini açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe, 2020-21 sezonunda takımın bütçesinin ne kadar olduğunu açıkladı. KAP'a açıklama yapan sarı lacivertli kulüp, transfere ne kadar harcandığını da açıkladı.

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI
"Futbol A Takımımızın yeni sezon yapılanması dün itibarıyla tamamlanmıştır. Toplamda 18 yeni oyuncu takımımıza katılmış, 10'u kiralık olmak üzere 21 oyuncu takımımızdan ayrılmıştır.

Tüm bu yapılanma neticesinde, 23,1 milyon euro transfer geliri (bonservis) elde edilmiş, 14,6 milyon euro transfer harcaması yapılmıştır. Toplamda ise 8,5 milyon euro transfer karı elde edilmiştir.

2020-21 sezon başı itibarıyla geçen sezonlar ile karşılaştırmalı oyuncu garanti ücret ve fesih giderlerimiz ile tüm teknik kadromuzun, kulüp personelimizin ve vergilerimizin de içinde olduğu personel bütçelerimiz aşağıdaki gibi şekillenmiştir. 

Tüm bu rakamlara bakıldığında, 2020-2021 sezonu oyuncu garanti ücretleri ve fesih bedelleri 35.9 milyon Euro olmuş, teknik kadromuz dahil tüm futbol takımı personelimizin de içinde olduğu, vergiler dahil bütçemiz ise 56 milyon Euro şeklinde gerçekleşmiştir. 
 
 2020-21 sezonuna ait tüm transferlerimiz, TFF Kulüp Lisans Kurul'u tarafından kulübümüze tanınan Takım Harcama Limiti dahilinde incelenmiş ve onaylanmıştır.
  
 Yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)