comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Mostafa Mohamed göndermesi: 'Utanmıyorlar'

05 Mart 2021, Cuma 21:34
Fenerbahçe'den Mostafa Mohamed göndermesi: 'Utanmıyorlar'

Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu, Antalyaspor maçından sonra çıkan hakem tartışmaları hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Antalyaspor ile Kadıköy'de 1-1 berabere kaldığı maçın ardından hakemlerin kararları tartışma konusu oldu. Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu, TRT Spor'da gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

"İPTAL EDİLEN PENALTININ İZLENME SÜRESİ BELKİ DÜNYA REKORUDUR"
"Ülkemizi tırnak içinde 'kirli' gündemlerle meşgul etmek istemiyoruz ama Fenerbahçe'yi hedef alan demeçler oldu. Penaltının yangından mal kaçırır gibi iptal edilmesi belki dünya rekoru oldu. Büyük resmi göstermek istiyoruz." 

"SON 25 YILDA YAPILAN ALGILAR"

"90'lı yılların sonlarından başlayarak 10 sezon federasyon başkanlığı yapıp, sonra içindeki büyük aşkı ortaya çıkaran ve hayalinin Galatasaray başkanlığı olduğunu belirten, TFF başkanıyken takımına büyük hizmet etmiş isimler gördük. Aynı dönemde ülkemizin başbakanın bu takımın maçlarına giderek desteklediğini gördük. Son 10 seneye gelelim. 3 Temmuz 2011'de FETÖ'nün ülkemize 15 Temmuz'da yaptığı saldırının ardından gelen en büyük kumpası yaşadık. Bu kumpas neticesinde hangi takımın zirveden dibe geldiği, hangi takımın da dipten zirveye çıktığı ortada. 2014 yılında hangi takımın otobüsünün kurşunlandığı yine ortada. Bir hafta sonra kimlerin otobüs koltuklarında gülerek poz verdiği ortada. Son 25 ve 10 yıla baktığımız zaman hangi camianın kendine fayda sağlamış olduğu gün gibi ortadır.

"YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIR"

"Son 2 sezonda ise önce 'Zorlu' algısı yaptılar. Fenerbahçe'nin doğratılmasını sağladılar. Her türlü algıyı yaptılar. Şubat ayında yaşadıklarımız herkesin malumu. Bu sezon başından itibaren 'Rıdvan Dilmen Sezonu' algısı yaptılar. MHK Başkanı Serdar Tatlı'yı biz göreve getirmişiz algısı yürüterek kirli algılarını yerleştirdiler. Serdar Tatlı'nın göreve gelmesi için 'Çok uğraştım' diyen kişinin kim olduğu geçen hafta ortaya çıktı. FB TV'de videolarla gösterdik. Galatasaray başkanının demecini herkes gördü. 25 yıldır Türk futbolunda oynanan oyunun adı:'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır.' Bu tiyatronun başka adı yoktur."

"FENERBAHÇE 2011'DEN SONRA 1 KEZ ŞAMPİYON OLDU, UTANMADAN HALA ADALET DİYORLAR"

"Herkes bunu kaçırıyor ama Fenerbahçe Spor Kulübü, 2011'den beri son 10 senede sadece ama sadece 1 kez şampiyon olmuştur. Son 7 yılda hiç şampiyonluğu yoktur. Böyle bir tablo varken utanmadan hala adalet çığırtkanlığı yapıyorlar. Bu yaşananları başka camia yaşamış olsa, çok açık söylüyorum adalet diye bağıracakları bir ortam olmazdı. Belki de o kulüpler yok olurdu. Bunu herkes çok iyi bilsin." 

"BEŞİKTAŞ'IN ÇOK GÜZEL BİR AÇIKLAMASI VAR"

"Bugün Beşiktaş'ın çok güzel bir açıklaması var. Baba Hakkı, Şeref Bey gibi isimler Türk futbolunun çok değerli isimleri. Onların isimlerini vererek algı oyunlarına karşı olduklarını belirttiler. Her kelimesine imza atılacak bir açıklama ama keşke Beşiktaş Kulübü, Kadıköy'deki Fenerbahçe - Beşiktaş maçından önce de orta hakem için Fenerbahçe başkanının şirketlerinde çalışıyor söylentisi ile gündemi ve algıyı hakem üzerine yıkmasaydı. O zaman bugünkü açıklamayı samimi bulsaydık. Eminim ki onlar da bunu hata olarak görüyorlardır."

MOSTAFA MOHAMED'İN 1 MAÇLIK CEZASINA TEPKİ

"MHK'dan tek bir beklentimiz var. Her takıma gördüğünü çalsınlar. Cesur olun, adil olun, kimseden korkmayın. Hata yapacaksanız kendi iradenizle yapın. Bizim golümüz 4 dakika incelendi. Düne gelelim. Gri denilen pozisyonu sadece 9 saniye izleniyor. Tek açıdan izliyorlar. Hemen yangından mal kaçırır gibi iptal ediyorlar. Fenerbahçe nasıl iyi niyet göstersin? Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir düzen var mı? Maç sonu 7-8 ağızdan bağıran kulübün, rakibe dirsek attığı için direkt kırmızı kart gören bir oyuncusu var. Bugün PFDK sadece 1 maç ceza veriyor. Bu şunun kanıtıdır. Türk futbolu sadece bağırma, çağırma ve algılarla yönetiliyor. En az 2 olması lazımkken bu Türk futbolu farklı denklemlerle yöneliyor demektir. 2012'de stoperleri ve teknik direktörlerinin cezaları ertelendi, Kadıköy'e öyle çıktılar. Biz bunları gördük. 

"HAKEM HATALARI OLMAZ BU OYUNA RAĞMEN LİDER BİZ OLURDUK"

"Bir konuda yanlış görüyorsanız ayrım yapmadan her şeyi dile getirmelisiniz. Bu gemide hepimiz varız. Algı yaratıp manipülasyon yapanların kazandığı bir gemi batar. Bunları dile getirirken hicap duyuyoruz. Son 25 yılı hatırlatmakla yükümlüyüz. Her sene operasyon diyorlarsa, insanda utanma olur. Bunları söylemek gerekiyor. Biz bu oyunumuza rağmen, yaşadığımız hakem hatalara olmasa şu an liderlik koltuğunda Fenerbahçe olurdu. Kalan haftalarda adım adım zirveye yürüyeceğimize inancımız tam."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"