comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Mesut Özil transferi için son dakika açıklaması

10 Temmuz 2019, Çarşamba 11:23
Fenerbahçe'den Mesut Özil transferi için son dakika açıklaması

Fenerbahçe taraftarlarını heyecanlandıran Mesut Özil iddiaları sonra sarı lacivertli kulüpten resmi duyuru geldi. Fenerbahçe, Mesut Özil ile ilgilenmediklerini açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Mesut Özil heyecanı yaşanırken, sarı laciverli kulüpten resmi transfer açıklaması geldi. Fenerbahçe taraftarlarının heyecanla takip ettiği transfer iddiaları, Ali Koç yönetimi tarafından yalanlandı. Fenerbahçe, Arsenal forması giyen Mesut Özil ile ilgilenmediklerini açıkladı.
 

Fenerbahçe Mesut Özil'i transfer edecek mi?


Fenerbahçe'nin Mesut Özil için yayınladığı resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Son haftalarda ve özellikle son birkaç günde artarak gündem olan Mesut Özil iddiaları hakkında, durumu açıklığa kavuşturmak adına bir bilgilendirme yapma gerekliliği doğmuştur.
Mesut Özil, kariyeri ve duruşuyla yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden, Fenerbahçeli kimliği ile tanınan önemli bir değerdir.

Ancak Fenerbahçe'mizin Mesut Özil için bir girişimi bulunmamaktadır. Mevcut ekonomik şartlarda böyle bir adım atılması her iki taraf için de mümkün değildir.

Başkanımız Ali Koç da 20 Haziran'da düzenlenen WinWin programında konuya dair bu bağlamda açıklamalarda bulunmuş, kısa vadede bunun gerçekleşemeyeceğini vurgulamıştır.

Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız."

SKY SPORT HEYECAN YARATMIŞTI

İngiliz basınında Sky Sports'ta "Transfer Show" isimli programın öncesinde Mesut Özil'e Premier Lig dışında bir kulübün ciddi şekilde talip olduğu anons edilirken, yayında ise bu kulübün Fenerbahçe olduğu söylendi. 

Sky Sports muhabiri Kaveh Solvekol, "Arsenal'den haftalık 350 bin pound alan Mesut Özil'in maaşını Fenerbahçe'nin karşılama şansı yok. Ancak eğer Arsenal, maaşın belli bir yüzdesini karşılamayı kabul ederse o zaman olabilir." demişti.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!