comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Max Kruse'ye: "Poker oynadı! Onun işi daha zor!"

18 Haziran 2020, Perşembe 18:16
Fenerbahçe'den Max Kruse'ye:

Fenerbahçe'de Max Kruse'nin kulüple sözleşmesini tek tarafla feshetmesinin ardından sarı lacivertli yönetici Alper Pirşen konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu Yöneticisi Alper Pirşen, sözleşmesini tek taraflı fesheden Max Kruse ile yaşanan süreci beIN Sports canlı yayına bağlanarak anlattı. 

"İHTARNAME GELMİŞTİ"
Oyuncudan bir süre önce ihtarname geldi. Bizden Şubat-Mart, Nisan ayı maaşlarını istedi. Şubat ayını ödemiştik. Peşinata ilişkin olarak da ödemeyi yaptık. Mart-Nisan ayı taleplerinde uzlaşma metni sunduk. Burada kulübümüzün sorumluluğunun büyük kısmını alacağı öneride bulunduk. Perde arkasında mutsuzluk olduğunu tahmin ediyoruz. Sadece para konusu olamaz. Hukukçu olarak çok da riskli bir iş yaptığını düşünüyorum. 

"MAX KRUSE POKER OYNADI"

Max Kruse'nin poker oynadığını düşünüyorum. Çok ciddi risk aldı. Biz oyunculara zaten sunum yapmıştık. Bİzim önerdiğimiz modeller çok adil. Zararı %30'un üzerinde buluyoruz. %15'i size yansısın, daha fazlası bizde kalsın. Bütün zararı futbolculara fatura etmeyelim dedik. 

"MAX KRUSE'Yİ DAHA ZORLU SÜREÇ BEKLİYOR! BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

Bana gelip ne yapalım deseydi sıkıntılı derdim. Max Kruse risk aldı. Kaba tabirle Kolay para peşine düştü. Geleceğe yönelik umutsuzluğu olabilir ama o zaman karşılıklı anlaşırdık. Max Kruse tek taraflı feshetti. Max Kruse haklı bulunursa -ki, böyle olmayacağını düşünüyorum. Lassana Diarra böyle bir işlem yaptığı için 10 milyon euro tazminat yükü doğdu. Uzun dönem kulüp bulamadı. Bu iş bu kadar ucuz değil. Kulüp olarak dirayetli davranacağız. Şu anda kızgınım. Bu işin peşini bırakmayacağız. Futbolcuyu daha zor dönem bekliyor. Biz koskoca Fenerbahçe camiası olarak mücadele edeceğiz, o tek başına. Max Kruse'nin iyi niyetli olmayacağını açıkça söyleyebilirim. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!