comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den L'Eiquipe gazetesine teşekkür

11 Ağustos 2017, Cuma 15:52
Fenerbahçe'den L'Eiquipe gazetesine teşekkür

Fenerbahçe, L'Eiquipe gazetesinin son 10 yılın şampiyonları listesinde 2010-2011 yılındaki şampiyonunun Trabzonspor olarak gösterilmesiyle ilgili kendilerine gelen özrü kabul ederek teşekkür etti.

FutbolArena - Fransa'nın ünlü L'Eiquipe gazetesi önceki gün Süper Lig'deki son 10 yılın şampiyonlarını mercek altına aldığı bir haber paylaşmıştı.

Yapılan haberde 2010-2011 sezonunun şampiyonu olarak Trabzonspor gösterilmişti. L'Eiquipe gazetesi haberdeki hatayı düzeltmesinin ardından Fenerbahçe kulübünden özür diledi. Fenerbahçe ise resmi açıklamasında L'Eiquipe gazetesine özürlerinden ötürü teşekkür etti.
 

Fenerbahçe'den L'Eiquipe gazetesi açıklaması


Fransa'nın önde gelen spor gazetelerinden L'Equipe'in dünkü sayısında, Spor Toto Süper Lig ile ilgili bir araştırma yazısı yer almış ve son 10 yılın şampiyonlarının gösterildiği tabloda kritik bir hataya imza atılmıştır.
Gazete, 2010-2011 futbol sezonunun şampiyonunu yanlış yazmıştır.

Ancak, L'Equipe Gazetesi yapılan bu hata nedeniyle bugünkü sayısında bir düzeltme ve özür metni yayınlamıştır.

Yayınlanan metinde, “Dünkü sayımızda yer alan ‘Türkiye'nin son 10 şampiyonu listesinde' bir hata yapılmıştır. Süper Lig'de 2010-2011 sezonunun şampiyonluğunu kazanan takım, Trabzonspor değil, Fenerbahçe'dir. Hem okuyucularımızdan hem de Fenerbahçe Spor Kulübü'nden çok özür dileriz” ifadeleri kullanılarak, yapılan hata düzeltilmiştir.

L'Equipe Gazetesi'ne sağ duyulu yaklaşımı nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Fenerbahçe ile ilgili son dakika gelişmelerini Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.