comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den kaleye İrfan Can Eğribayat transferi

03 Ağustos 2022, Çarşamba 20:47
Fenerbahçe'den kaleye İrfan Can Eğribayat transferi

Fenerbahçe, Göztepe kalecisi İrfan Can Eğribayat'ı satın alma opsiyonu ile birlikte kadrosuna kattı.

FutbolArena - Fenerbahçe, yerli kaleci transferinde Göztepe'nin file bekçisi İrfan Can Eğribayat ile anlaşma sağladı. Sarı lacivertli kulüp, İrfan Can transferinde mutlu sona ulaştı.

Fenerbahçe'nin açıklamasında, "Kulübümüz, Göztepe Spor Kulübü'nün formasını giyen İrfan Can Eğribayat'ı satın alma opsiyonu ile birlikte 1 yıllığına kiralamıştır." denildi.
İrfan Can Eğribayat imza sonrası FB TV'deki ilk sözlerinde "Çok büyük bir camiaya geldim. Transfer için en başından beri istekliydim. Çünkü Fenerbahçe çok ayrı bir camia. Burada olduğum için çok gururluyum. Bu formayı giyecek olmaktan dolayı çok mutluyum." diye konuştu.

İRFAN CAN EĞRİBAYAT'IN SATIN ALMA OPSİYONU

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre Fenerbahçe, satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanan İrfan Can ile 1+3 yıllık sözleşme imzalandı.

A Spor yorumcusu Koray Baloğlu ise "Fenerbahçe, İrfan Can Eğribayat için Göztepe'ye 500 bin euro kiralama bedeli ödeyecek. Sözleşmede 1 milyon 200 bin euro karşılığında satın alma bedeli de bulunacak." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fenerbahçe, 18 yaşındaki stoper Emir Ortakaya ile 5 yıllık yeni sözleşme imzaladıktan sonra genç oyuncuyu Göztepe'ye kiralık yolladığını açıkladı.

İRFAN CAN EĞRİBAYAT KİMDİR?

24 yaşındaki kaleci İrfan Can Eğribayat, Adanaspor altyapısında yetişip A Takım kalesini koruduktan sonra 2020 yılında Göztepe'ye transfer oldu. İrfan Can, geçen sezon Mart ayında kadro dışı bırakıldıktan sonra formasından uzak kalmıştı.

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!