comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den İsmail Yüksek açıklaması: 'Avrupa ve Türkiye'yi tarıyoruz'

12 Mayıs 2020, Salı 21:15
Fenerbahçe'den İsmail Yüksek açıklaması: 'Avrupa ve Türkiye'yi tarıyoruz'

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, Gölcükspor'dan transfer edilen genç oyuncu İsmail Yüksek hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe, Gölcükspor'da forma giyen 21 yaşındaki İsmail Yüksek'i kadrosuna kattı. Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki, hem İsmail Yüksek transferi hem de koronavirüs gündemi hakkında FB TV'ye konuştu.
 

Selahattin Baki'den İsmail Yüksek ve koronavirüs sözleri


"İsmail Yüksek'e öncelikle Fenerbahçe ailesine hoş geldin diyorum. Biz, yönetime ilk gelirken de talip olurken de Başkanımızın da Yöneticilerimizin de vizyonu; önce kendi öz kaynaklarımıza bakıp parlayabilecek olanları parlatıp A takıma dahil etmekti. Biz, böyle bir vizyon ile geldik. İstediğimiz gibi gitmedi her şey ama vizyonumuz bu. Dolayısıyla biz zaten bu tür oyuncuları arayıp tarıyorduk. Bir süredir de İsmail'den haberimiz vardı. Bu arada kendisi de iyi bir Fenerbahçe taraftarı, o da bizim için önemli, profesyonelliğin yanı sıra. Kendisini kadromuza kattık, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

"ŞİMDİ BAŞKA BİR REKABET BAŞLAYACAK"
"Dediğim gibi zaten ekonomik kriz, sadece Fenerbahçe'yi etkilemiyor, bütün Türk futbolunu etkiliyor ve artık Avrupa'da da birçok kulübü etkiliyor. Ortam böyleyken zaten bütün kulüplerin artık öz kaynaklarına ve genç yeteneklere yönelmesini gerektiriyorken bir de bu koronavirüs çıktı. Ve bu koronavirüs çıktıktan sonra iş iyice bu yöne doğru organik bir şekilde evrilmek zorunda. Dolayısıyla şimdi orada da başka bir rekabet başlayacak. Çünkü bütün futbol endüstrisi bu durumdan büyük darbe aldı. Hatta bütün spor endüstrisi büyük darbe aldı." 

"TÜRKİYE VE AVRUPA'YI TARIYORUZ"

"Onun için biz şu andan itibaren nice İsmailleri keşfetmek için inanın bana hem Türkiye'yi hem Avrupa'yı arıyoruz, tarıyoruz. İsmail'den konu açılmışken A Takımdan da bahsetmek istiyorum. A Takım, kadro yapılanmasında dikkatli bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak çalışıyoruz. Başkanımızın önderliğinde, ilgili Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ve ilgili profesyonellerle beraber. Yani 7/24 çalışıyoruz, buna herkesin emin olmasını istiyorum. Güzel bir çalışma içerisindeyiz. Emin adımlarla gidiyoruz."

"EKONOMİK ORTAM BİZİ İYİCE ZORA SOKTU"

“Taraftarımızı çok özledik. Burada beraber iyi günlerimiz, kötü günlerimiz oldu. O ortamı, atmosferi çok özledim. Onların da Fenerbahçelerini özlediğini biliyorum, hissediyorum, konuşuyoruz. Taraftarımız bu dönemde sadece şunu bilsin; zaten kötü olan bu ekonomik ortam artık onların tahammüllerinin dahi alamayacağı şekilde iyice bizi zora soktu. Sadece biz değil, bütün spor endüstrisinden bahsediyorum, bütün spor ailesinden bahsediyorum. Biraz sabırlı olsunlar, biraz yanlarımızda olsunlar.

"TARAFTARLARIMIZ ALGI OPERASYONLARINA İTİBAR ETMESİN"

"Bir de benim özel bir ricam olacak: hafta sonu biraz üzüldüm, çünkü Fenerbahçe'nin formasını giyen, branş fark etmez, voleybol, basketbol, futbol, boks, atletizm, kürek olsun, Fenerbahçe formasını, çubukluyu giyen herkes bizim bir değerimizdir. Fenerbahçe taraftarı olarak tabii ki eleştirme hakkı her zaman vardır. Sonuçta futbolun doğasında olan bir şey bu. Biz de yönetim olarak her türlü yapıcı eleştiriye açığız, her türlü profesyonel sporcumuz eleştiriye açıktır. Ama bunları kendi aramızda, kendi ailemiz içinde yaparsak çok daha iyi olur. Gerçekten dostun ve düşmanın beraber olduğu sosyal medyanın karanlık tarafına ve medyadaki hem Fenerbahçemize hem oyuncularımıza hem takım kaptanımıza ve kaptanlarımıza yapılan algı operasyonlarına taraftarımızın itibar etmemelerini rica ediyoruz.”

"KORONAVİRÜS TESTİ POZİTİF OLAN ÇALIŞAN SAYIMIZ 2'YE YÜKSELDİ"

"Geçen hafta Samandıra'da bütün önlemlerimizi alarak bireysel çalışmalara başladık. Tabii artık günümüzün şu ortamına uygun olarak mecburen bütün testlerimizi yaptık. A Takım bütün futbolcularımız, bütün teknik personelimiz ve bütün idari personelimiz. Maalesef bir idari personelimizin test sonucu pozitif geldi. Dolayısıyla hemen önlem alarak antrenmanları iptal ettik. Dün tekrar tam kadro COVID-19 testleri yapıldı. İlk gün pozitif çıkan arkadaşımızın testi maalesef tekrar pozitif çıktı. Yani o teşhis doğru çıktı. Bununla beraber ek olarak bir idari personel arkadaşımızın da pozitif çıktı. Her ikisinin de tedavisine başlandı, ilaç tedavilerine başlandı. İkisine de geçmiş olsun diyorum. Şimdi bu durumda ne yapılır? Tabii ki idmanları güncellemek durumunda kalıyoruz. Şu anda tekrar bireysel olarak temassız bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başka bir vaka çıkmazsa ki umut ediyoruz, çıkmayacak. Önümüzdeki günlerde grupları biraz daha kalabalıklaştırarak, biraz daha futbolun doğasına uygun antrenman şekillerine tekrar dönerek yavaş yavaş dönüş yapmak istiyoruz. Ama dediğim gibi tamamıyla korona durumuyla paralel bir şekilde ilerleyecek."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!