comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den İsmail Kartal'a veda

04 Haziran 2022, Cumartesi 12:13
Fenerbahçe'den İsmail Kartal'a veda

Fenerbahçe'de olanağn mali genel kurul toplantısında İsmail Kartal için veda töreni düzenlendi.

FutbolArena - Fenerbahçe 2021 Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Sarı lacivertlilerde teknik direktör İsmail Kartal'a da veda edildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, İsmail Kartal ve ailesini kürsüye davet ederek deneyimli teknik adamı alkışlarla uğurladı.

ALİ KOÇ: "İYİ Kİ İSMAİL KARTAL GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR"
"İsmail Kartal... Yük ağırdı, atmosfer olumsuzdu, zor günler geçiren camiaya elinde sihirli değnekle nefes aldırdı. Tribünleri birleştirdi, umut verdi, mutlu etti. Bizim için bu zorlu yolu güzelleştirdi. Hocamız toplamda 18,5 yıl camiamıza hizmet etti. Fenerbahçe için en zor günde hiçbir maddi beklentisi olmadan elini taşın altına koydu. İsmail Kartal, Fenerbahçe ile var olan değil, Fenerbahçe için var olan şahsiyettir. İyi ki Fenerbahçe'nin İsmail Kartal gibi bir değeri var."

İSMAİL KARTAL: "FENERBAHÇE'YE BORCUMUZU ÖDEDİK"

"Şu anda ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Ben hayatım boyunca Fenerbahçe'yi çok sevdim. Ben İsmail Kartal olduysam bu arma sayesinde oldum. Fenerbahçe arması göründüğünden çok daha büyüktür. Göreve geldiğim ilk gün oyuncularımla toplantı yaptım. Hayatım boyunca rol yapmadım. Onlara, 'Bizim bir borcumuz var. Bu borcu ödeyeceğiz' dedim. Çok şaşırdılar, 'bizim kime borcumuz var?' dediler. 'Taraftarlara' dedim. Biz borcumuzu ödeyeceğiz ve hayatınızın en güzel günlerini yaşayacaksınız dedim. Buraya 50 bin taraftar gelecek ve sizlerle gurur duyacak dedim. Karakterli oyuncularımız var. Çok çalıştık ve sezonu güzel bitirdik. Allah Fenerbahçemizin yanında olsun. Yar ve yardımcımız olsun. Bundan sonra Fenerbahçemize başarılar diliyorum."

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!