comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den gönderilen hocalar neden konuşmadı?

13 Ekim 2018, Cumartesi 15:49
Fenerbahçe'den gönderilen hocalar neden konuşmadı?

Fenerbahçe'de görevlerine son verilen antrenörlerin açıklama yapma kararını bekletmelerinin nedeni belli oldu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de içeriden bilgi sızdırdıkları iddiasıyla görevlerine son verilen Yardımcı antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk ve kondisyoner Alper Aşçı'nın açıklama yapma kararlarını bekletme nedeninin Aykut Kocaman olduğu ortaya çıktı. 3 hocanın da Aykut Kocaman'ın ülkeye dönmesini beklediği öğrenildi. 

AYKUT KOCAMAN İLE GÖRÜŞECEKLER
Aykut Kocaman döneminde Fenerbahçe'de yardımcı antrenörlük yapan Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk ve kondisyoner Alper Aşçı'nın Ali Koç'un açıklamalarının ardından basın toplantısı yaparak iddialara yanıt verme isteklerini bekletmelerinin nedeni merak edilmişti. 3 antrenörün de Aykut Kocaman'ın İngiltere'den dönmesini bekledikleri öğrenildi. Kocaman'ın bugün İngiltere'den dönmesi bekleniyor. Tecrübeli teknik adam, 3 antrenör ile kısa süre sonra bir araya gelecek. Ardından izlenecek yolla alakalı karar verilecek. 
 

Ali Koç'un yardımcı antrenörler ilgili söylediği sözler


"Kayserispor maçının 2 gün sonrasında yoğun bir antrenman gerçekleştiriliyor. Oyuncular tepki gösteriyorlar. Durumu teknik direktöre iletiyorlar. Dayanıklılık testinin zamanlamasının yanlış olduğu ortaya çıkıyor. Bu metodun çok ağır sonuçlar vereceği ortaya çıkıyor. Futbolcularımızın moralini bozucu davranışlar giderek artıyor. Mevcut işleyişin bozulması için de çaba gösteriyorlar. Araştırmalar sonra dayanıklılık testlerinin yanlış yapıldığı ortaya çıkıyor. Bunların ciddi sakatlıklar yaratabileceği orta çıkıyor."

"BEŞİKTAŞ MAÇINA HALI GETİRDİLER"

"Beşiktaş maçı öncesi tesis içinde çalışanlara ve oyunculara tamamen olumsuz eleştirilerde bulunarak havayı bozuyorlar. O gün bir prim açıklanıyor. Primin yetersiz olduğu, yönetimin yetersiz olduğu şeklinde aleni şekilde konuşmaya başlıyorlar. Beşiktaş maçında takım stada geldiği sırada soyunma odasında yerde bir halı gören Cocu'nun yardımcıları 'Bu ne?' diye sorunca bu arkadaşlar 'Beşiktaş maçı sonrası hocanın cenazesini bu halıya saracağız' açıklamasını yaparak dalga geçiyorlar. Bir plan dahilinde yaptık. İyi de oldu. Dostumuzu düşmanımızı gördük. Birçok yalan yanlış spekülasyonlar yapıldı. Herkes içini döktü."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.