comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den flaş transfer yasağı açıklaması! "İfade düzeltildi"

26 Mayıs 2019, Pazar 17:47
Fenerbahçe'den flaş transfer yasağı açıklaması!

Fenerbahçe kulübü KAP'a yaptığı açıklamada transfer yasağıyla ilgili kullanılan ifadenin düzeltildiğini duyurdu. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübü UEFA hakkında KAP'a yeni bir açıklamada daha bulundu. Öğle saatlerinde KAP'a yapılan bildiride önümüzeki 2 sezon yeni oyuncu alımının yasaklandığı yönünde kullanılan ifadenin hatalı olduğu ve UEFA ile yapılan anlaşma gereği önümüzdeki 2 sezon yeni oyuncu alımınında kısıtlanma getirileceği duyuruldu. Buna göre söz konusu "yasaklanması" ifadesi "kısıtlanması" olarak değiştirildi. 

FENERBAHÇE'DEN KAP'A YENİ AÇIKLAMA
Görülen lüzum üzerine yapılan düzeltmedir:  
Bugün yapılan açıklamamızda Kulübümüzün UEFA Kulüp Finansal Control Kurulu, Yargı Dairesine sevk yazısında tavsiye edilen yaptırımlardan b) maddesindeki, Gelecek 2 sezonda(2019/20 ve 2020/21) UEFA müsabakalarında yer alacak yeni oyuncu tescilinin "yasaklanması" ifadesi, oyuncu satışından elde edilen tutar kadar transfer harcaması yapılabileceğinden "kısıtlanması" olarak düzeltilmiştir.  Buna göre; UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Dairesine sevk yazısında tavsiye edilen disiplin yaptırımlarından b) maddesi; "Gelecek 2 sezonda(2019/20 ve 2020/21) UEFA müsabakalarında yer alacak yeni oyuncu tescilinin  kısıtlanması." şeklindedir. 


Fenerbahçe'ye transfer yasağı mı gelecek?


Fenerbahçe kulübü KAP'a yapılan açıklamada önümüzdeki 2 sezon transfer yasağının olacağı yönündeki ifadenin hatalı olduğunu duyurarak, kısıtlama getirileceğini ifade etti. 

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)