comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den flaş açıklama! 'Kongre üyelerinin aidatları...'

07 Kasım 2017, Salı 14:27
Fenerbahçe'den flaş açıklama! 'Kongre üyelerinin aidatları...'

Fenerbahçe Kulübü, kongre üyelerinin aidatlarının kulüp tarafından ödendiği iddialarını yalanladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de 2018 yılında yapılacak olan seçim öncesi başkan Aziz Yıldırım'ın kongre üyelerini aradığı ve aidat borcu olanların aidatlarının kulüp tarafından ödeneceğini söylediği iddia edilmişti. Sarı lacivertli kulüp, yaptığı açıklamayla bu iddiaları yalanladı.

İŞTE O AÇIKLAMA
"Bugün, Skorer isimli internet sitesinde Levent Kalkan imzasıyla yer alan bir köşe yazısında, kulübümüz tarafından kongre üyelerinin aranarak geçmiş dönemlere ait olan aidat borçlarının kulüp tarafından karşılandığına dair yalan bir iddia yer almıştır.

Bahse konu iddia gerçeği yansıtmamaktadır. Başkanımız veya kulübümüzün, aidat borçları bulunan üyelerin aidat borçlarını ödemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Söz konusu haberde yer alan hayal ürünü diyaloglar kamuoyunda olumsuz algı yaratmaya yönelik bir nitelik taşımaktadır. Bu haberin yazarı bilmelidir ki, yazdığı bu yalan haber Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve Yönetimine değil, sadece Fenerbahçe Spor Kulübü'ne kalıcı zarar vermektedir. Önümüzdeki yıl yapılacak seçimler için bugünden aidat ödemesi yapabilmek ne hukuken ne fiilen mümkün değildir. Söz konusu haberi yapan yazar en azından bu basit gerçeği bilmeli ve yalanın bu kadar zayıf temeller üzerine oturmuş olduğunu görmelidir.

Bu tür manipülatif, basit yalanlar üzerine oturtulmuş haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan önemle rica ederiz."

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)