comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Cocu'ya servet değerinde maaş teklifi

16 Haziran 2018, Cumartesi 16:38
Fenerbahçe'den Cocu'ya servet değerinde maaş teklifi

Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevi için görüşülen Cocu'ya yönetimin çok ciddi bir teklif yapmaya hazırlandığı öne sürüldü. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de yeni teknik direktör için yurt dışında bulunan sportif direktör Comolli'nin son olarak PSV'nin hocası Cocu ile görüştüğü iddiaları Hollanda basınında sıkça yer almaya başladı.

Öte yandan yine Hollanda basınına yansıyan haberlere göre Fenerbahçe yönetimi Cocu'ya çok ciddi bir teklif yaptığı iddia edildi. Telegraaf'ın haberine göre, Fenerbahçe cephesi Cocu ile yapılan görüşmelerin ardından Hollandalı teknik direktöre şu anda kazandığı parasının 5 katı fazlasını önerdi. Cocu'nun ise bu teklife sıcak baktığı öğrenildi. 
 

Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu başarıları


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir.
2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.