comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den CAS açıklaması: "Trabzonspor'un başvurusu dayanaksız"

16 Mart 2019, Cumartesi 19:10
Fenerbahçe'den CAS açıklaması:

Fenerbahçe kulübü Trabzonspor'un CAS'a yaptığı başvurunun dayanaksız olduğunun avukatlar tarafından savunulduğu yönünde bir açıklama yayınladı. 

FutbolArena - Fenerbahçe kulübünden son dakika açıklaması geldi. Fenerbahçe kulübü resmi internet sitesinden Trabzonspor'un CAS'a yaptığı itirazla ilgili olarak gerçekleşen duruşma hakkında yazılı bir açıklama yayınladı. 

FENERBAHÇE'NİN RESMİ AÇIKLAMASI
Trabzonspor Kulübü'nün FIFA'ya yapılan başvurunun reddedilmesi sonrası, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı itiraza ilişkin duruşma, dün İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleşti.

Trabzonspor'un FIFA'ya ve buna bağlı olarak CAS'a başvuru yapma hakkı olup olmadığı ve başvuru usullerine uyup uymadığının incelenmesi amacıyla gerçekleşen duruşma süresince hem Kulübümüz avukatları hem de FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun avukatları, Trabzonspor'un başvurusunun dayanaksız olduğunu savundu. Yargılamayı etkilememek için gizlilik kuralı uyarınca daha fazla detay veremeyeceklerini dile getiren Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, takip ettikleri duruşmanın çok olumlu geçtiğini, avukatlarımızın savunmalarının çok ikna edici olduğunu ve kararın Fenerbahçe adına olumlu olacağı yönünde bir beklenti içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (24 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.