comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Cagliari'ye transfer olan Van der Wiel: "Ayrılma nedenim..."

29 Ağustos 2017, Salı 00:10
Fenerbahçe'den Cagliari'ye transfer olan Van der Wiel:

Fenerbahçe'nin Cagliari'ye kiraladığı Van der Wiel transfer süreciyle ilgili konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'de bu sezon teknik direktör Aykut Kocaman tarafından kadro dışı bırakıldıktan sonra Cagliari'ye kiralanan Van der Wiel yeni takımıyla sözleşme imzaladıktan sonra İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. 


Fenerbahçe'de Van der Wiel'in Cagliari'ye transfer haberleri


Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman tarafından kadro dışı bırakıldıktan sonra Cagliari'ye kiralanan Van der Wiel İtalyan basınına konuştu. 

"BURASI ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR"
Cagliari'nin çok güzeş bir şehir olduğunu ve burada sahillerin harika olduğunu söyleyen Van der Wiel, "Cagliari'de futbol oynamak güzel olacak. Güzel bir şehir. İnsanlar çok sıcak kanlı. Kısa zamanda uyum sağlayacağımı düşünüyorum." "FENERBAHÇE'DEN AYRILMA SEBEBİM.."

"Fenerbahçe'den ayrılma sebebim futbolla alakalı değildi. Saha içi nedenlerden bağımsız bir ayrılık oldu. Son 4 ayda Fenerbahçe'de 1 maça çıktım ve ayrılma sebebim futbol dışı olaylardı." 

"İTALYAN FUTBOLUNDAN KORKMUYORUM"

"İtalyan futbolundan kesinlikle korkmuyorum. Şu an çok motiveyim ve fiziksel olarak Cagliari'ye herşeyimi vermek için hazırım. Bir an önce Cagliari formasıyla sahaya çıkmak istiyorum. Belki henüz 90 dakika oynayacak seviyede değilim ama maç eksiğimi kısa sürede kapatabilirim." 

"İDOLÜM DANİ ALVES"

"İtalya'dan daha önce teklifler aldım. Büyük futbolcularla oynadım. Hedefim her zaman futbolu kaliteli hale çevirmek. İtalya'da büyük rekabet var ve ben bundan dolayı korkmuyorum. Cagliari'deki proje beni etkiledi. O yüzden buradayım. İdolüm Dani Alves." 

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)