comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Boluspor'a transfer olan Ertuğrul için Mehmet Demirkol'dan flaş sözler: "O para..."

22 Temmuz 2017, Cumartesi 20:22
Fenerbahçe'den Boluspor'a transfer olan Ertuğrul için Mehmet Demirkol'dan flaş sözler:

Fenerbahçe'den Boluspor'a transfer olan kaleci Ertuğrul ve Melih Okutan'la ilgili olarak Mehmet Demirkol çarpıcı ifadeler kullandı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'den Boluspor'a kaleci Ertuğrul ve Melih Okutan'ın 1 milyon euro bedelle transfer olması kamuoyunda büyük tartışmaya yol açtı. Fenerbahçe'nin Finansal Fair Play nedeniyle 1 milyon euro oyuncu satışı zorunluluğun ardından Melih Okutan ve Ertuğrul transferlerine Boluspor'un 1 milyon euro vermesi sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'den Boluspor'a giden Ertuğrul transferini NTV Spor'da değerlendirdi. 


Fenerbahçe'den Boluspor'a Ertuğrul transferi 1 milyon euro


Fenerbahçe'nin Boluspor'a giden Ertuğrul ve Melih Okutan transferleri hakkında sosyal medyada konuşulan iddialarla ilgili olarak Mehmet Demirkol yorumda bulundu. 

"FİNANSAL FAİR PLAY NİYE VAR?"
"Finansal Fair Play niye var? Senin kulübün sürdürülebilir bir büyüme yakalasın diye kurallar koyuldu. İşte tünelde 70 km'yi geçme. Otoyolda 120 km'yi geçme. Devrilme diye. Sen 180 km ile gidiyorsun! Arkadan dolanmak istersen çok yol var. Bizim işimiz bu. Finansal Fair Play'e uyup sürdürülebilir büyüme mi sağlayacağız yoksa arkadan mı dolanmaya çalışacağız? Bütün kulüplerimiz yapıyor arkadan dolanmayı."

"ERTUĞRUL O PARAYI ETMEZ."

"Fenerbahçe, Ertuğrul'u 1 milyon Euro'ya sattı. O kadar eder mi? Etmez tabii. Bir yolunu buluyor kulüpler FFP yüzünden. Küresel muhabesebe kurallarına uyuyor musunuz bunlara bakacaksınız. Etik diye soruyorsanız herkesin etik anlayışı farklıdır. Para aklanmıyor sonuçta. O kısmını bilmem. Benim bildiğim niye yapıldığı. Ertuğrul olayı. Fenerbahçe'nin 1 milyon euro bonservis kazanması lazım. Bunu da futbolcu satışından kazandığını gösteriyor. Para aklama kısmını bilmem. Ancak bu işin muhasebesine, denetlenmesine hiç bakılmadığı için oluyor yani, yapılıyor."

"KURALLAR ÜZERİNDEN TARTIŞACAKSIN"

"Tuttuğun takım üzerinden bu tartışmayı yaptığın zaman bir şey olmuyor. Kurallar üzerinden tartışman lazım. TFF ne yapıyor? Hiçbir şey yapmıyor. Yapmıyorsa sorun yok. UEFA hangi kuralı uyguluyorsa TFF de içeride birebir aynısını uygulamalı. Sahte transfer yok. Fenerbahçe Finansal Fair playine uyuyor. Mesela ben söyleyeyim. G.Saray'ın Sneijder'a verdiği 2.5 milyon Euro'luk ceza ne oldu? O ceza da sırf UEFA'ya verilen rapor için verilmişti."

Sarı Lacivertli takımla ilgili son dakika gelişmelerine Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.