comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım açıklaması: 'Gerçekleri söyledi'

02 Nisan 2021, Cuma 00:49
Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım açıklaması: 'Gerçekleri söyledi'

Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonluklar hakkında başvuru yapmadıklarını açıklayan Aziz Yıldırım'a yönelik teşekür mesajı yayınladı.

FutbolArena - Tahkim Kurulu eski başkanı Türker Arslan, 1959 öncesi şampiyonluklar için Fenerbahçe'nin daha önce başvuru yaptığını ve ret yanıtı verdiklerini iddia ettti. Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, A Spor'a röportaj vererek Tahkim Kurulu eski başkanı Türker Arslan'ın iddiasını yalanladı ve Galatasaray cephesinin açıklamalarına sert tepki gösterdi. Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonluklar hakkında başvuru yapmadıklarını açıklayan Aziz Yıldırım'a yönelik teşekür mesajı yayınladı.

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI: "AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR EDERİZ"
"Bugün bir televizyon kanalına bağlanarak Fenerbahçe'mizin 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda başlattığı haklı mücadelesinde yanımızda olan, Fenerbahçe'ye desteğini ortaya koyan Sayın Başkan Aziz Yıldırım'a teşekkür ediyoruz.

Bununla birlikte; Sayın Başkan Aziz Yıldırım, bu önemli açıklamalarında 1998-2018 yılları arasında kulübümüzde başkanlık yaptığı dönemde Kulübümüzün Türkiye Futbol Federasyonu'na, Kurullarına ve hiçbir kuruma bu konu ile ilgili bir başvurusu olmadığını bir kez daha vurgulamış ve yalanlarla kamuoyunu meşgul edenlerin karşısında gerçekleri ortaya koymuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu süreçte ilgililere ve tüm kamuoyuna çağrımız; ülkemizin, Türk futbolunun tarihinin, kulüplerin emeklerinin, efsanelerimizin izlerinin, birileri istiyor diye gerçek dışı sebeplerle yok sayılmasının önüne geçilmesi adına gereken iradenin ortaya konmasıdır."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"