comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den Alanyaspor maçı için yeni hamle

02 Ekim 2019, Çarşamba 13:41
Fenerbahçe'den Alanyaspor maçı için yeni hamle

Fenerbahçe, Alanyaspor maçıyla ilgili verilen karar sonrası TFF'den bilgi ve belge talep ettiklerini ve buna göre yeniden itiraz başvurusu yapacaklarını açıkladı.

FutbolArena - Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası olduğu iddiasıyla TFF'ye başvuran Fenerbahçe'nin talebi reddildi. Sarı lacivertli kulüp, TFF'nin ret kararı sonrası yeni bir açıklama yaparak hukuki girişimlerin devam edeceğini duyurdu. 
 

Fenerbahçe Haberleri: Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası var mı?


Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Futbol A Takımımızın Aytemiz Alanyaspor ile 16 Eylül 2019 tarihinde oynadığı müsabaka ile ilgili kulübümüzün yaptığı “kural hatası başvurusu” ile ilgili TFF Yönetim Kurulu kararını dün akşam saatlerinde açıklamıştır.
Talebimizin reddi yönündeki bu karara haklı hukuki gerekçelerle katılmadığımızı, bu nedenle TFF Tahkim Kurulu nezdinde gerekli başvurunun yapılacağını tüm spor kamuoyu ile paylaşmak isteriz. 

Kulübümüz bu başvurusu bakımından TFF'nin ilgili birimlerinden özellikle;

-MHK görüşünü

-MHK görüşüne esas alındığı belirtilen IFAB görüşünü ve bu görüşün istenmesi amacıyla yapılan tüm yazışmaları

-TFF Yönetim Kurulu'nun bu yöndeki kararının ilgili sayfasının suretini
talep etmiştir. 

Bu taleplerimizin karşılanması ile adil bir yargılama ve güçlü bir savunma gerçekleştirilebileceği ortadadır. Talep ettiğimiz belgelerin incelenmesi sonrasında detaylı başvurumuz yapılacaktır. Başvurumuzun haklılığı konusunda kulübümüzün görüş ve güveni tam olup, süreç sonuna kadar en etkin biçimde takip edilecektir."
 

Alanyaspor - Fenerbahçe maçı tekrar edilecek mi?


TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda, 16 Eylül 2019 tarihinde oynanan Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe A.Ş. müsabakası ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'nün yapmış olduğu başvuruyu değerlendirdi ve müsabakada kural hatası olmadığına karar verdi.
 
Yönetim Kurulu, toplantıda MKE Ankaragücü Kulübü'nün 21 Eylül 2019 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş. ile MKE Ankaragücü arasındaki maçta kural hatası yapıldığına dair başvurusunu da reddetti."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)