comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'den 8 Mart Kadınlar Günü'nde dev organizasyon

09 Mart 2018, Cuma 00:43

Fenerbahçe'nin Kadınlar Günü için düzenlediği organizasyonda konuşma yapan Aziz Yıldırım, "Sizler 3 Temmuz 2011 yılında başlayan Fenerbahçe'nin Kurtuluş Savaşı'nda gönülden görev aldınız" diye konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulübü Sosyal Etkinlikler Tanıtım ve Genişleme Komitesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü dev bir organizasyonla kutladı. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe 5 bine yakın kadın kongre üyesi ile 2 bin 500'e yakın temsilci üye aileleriyle birlikte katıldı. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin de yer aldığı organizasyona Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun özel gösterisi damga vurdu.
 

Aziz Yıldırım, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü konuşması


Gecede konuşma yapan Aziz Yıldırım, "1923 yılından itibaren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çağdaş Türk kadınını yaratmak için sizlere vermiş olduğu hakla, 1930 yılında İsviçre'den önce verilen seçme ve seçilme hakkıyla çağdaş Türk kadını bugüne kadar geldi. Sizler Kurtuluş Savaşı'nda Nene Hatun'un torunları, daha ileriki yıllarda demokrasinin kuruluşunda mücadele eden kadınlar olarak, en sonunda da 3 Temmuz 2011 yılında başlayan Fenerbahçe'nin Kurtuluş Savaşı'nda gönülden görev aldınız. Bugün burada bizler var isek, sizler sayesinde. Bunun için sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Ardından Mustafa Erdoğan ve ekibine teşekkür eden Aziz Yıldırım, “Sayın Mustafa Erdoğan ve ekibi bu akşam Anadolu Ateşi'ni bizlere yaşattılar. Onlara teşekkür ediyorum. Mustafa Bey, Avrupa seyahatinde olan bu grubunu sırf bu akşam bizlerle beraber olmak için buraya getirdi. Onun için kendisine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.


MÜGE ANLI GECEDE KONUŞMA YAPTI

Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Kurulu Üyesi ve televizyon programcısı Müge Anlı da, “Kadın hakları denince akla ilk gelen isim Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu vesileyle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım'a bu anlamlı gece için teşekkür ediyorum. Afrin'de ülkemizin güvenliği için savaşan kahraman askerlerimize ve onların endişeli annelerine sevgilerimizi gönderiyoruz”  şeklinde konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.